iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
14. 2. 2013
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

4 hlasy
2618
zhlédnutí

Události, komentáře

Ohrožená ministryně? — Placené plomby? — Nový letecký gigant — (O)svícení

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Ohrožená ministryně?

  1:10 do playlistu

  Ohrožená ministryně?
  V Praze se demonstrovalo proti ministryni kultury a za větší podporu živého umění. Alena Hanáková sice slíbila navýšit dotace o čtyřicet a do konce února ještě o dalších dvacet milionů. To ale umělcům nestačí. A kritika ministryně se ozývá i z řad vládní koalice. Dokonce se mluví i o jejím odchodu z čela resortu. Proč kulturní obec pro ministryni Alenu Hanákovou nemá pochopení? A je její pozice ve vládě skutečně ohrožená? Hostem budou ministryně kultury Alena Hanáková /TOP 09/ a Jan Vávra z iniciativy Zachraňte kulturu.

 • Telegraficky
 • Placené plomby?

  22:30 do playlistu

  Placené plomby?
  Ministerstvo zdravotnictví se už počtvrté pokouší zpoplatnit amalgámové plomby. Výjimku by měly děti do osmnácti let, těhotné ženy, lidé v hmotné nouzi a senioři. Počítá s tím novela zákona o veřejném zdravotním pojištění, která je teď v připomínkovém řízení. Proč by si lidé měli za běžné plomby platit? Téma pro poslance Martina Gregoru /TOP 09/ a poslankyni, stínovou ministryni zdravotnictví Soňu Markovou /KSČM/.

 • Nový letecký gigant

  34:50 do playlistu

  Nový letecký gigant
  Letecká společnost US Airways se sloučí s konkurenčními American Airlines. Fúze za zhruba 11 miliard dolarů vytvoří největšího leteckého přepravce na světě. Co bude sloučení společností pro leteckou dopravu znamenat? Zeptáme se analytika Patria Finance Petra Kováče.

 • Byznys
 • (O)svícení

  42:19 do playlistu

  (O)svícení
  Dnešní podobu měst výrazně ovlivňují světelné reklamy. Nejstarší z nich – takzvané neony – vznikaly už na začátku minulého století. Jakými prošly změnami má ukázat výstava Osvícení v pražské Národní technické knihovně. Probere s historikem architektury Zdeňkem Lukešem.

Přehrát vše

Související