iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
7. 1. 2013
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

8 hlasů
6221
zhlédnutí

Události, komentáře

Kritika amnestie — Jiřina Jirásková /1931-2013/ — Americké změny

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Kritika amnestie

  0:38 do playlistu

  Kritika amnestie
  Funkční období prezidenta Klause končí až v březnu, už teď ale jeho portrét mizí z některých škol a úřadů – na protest proti amnestii. Týden od jejího vyhlášení opustilo věznice víc než šest tisíc lidí. Soudci už začali rozhodovat o podmíněných a alternativních trestech a také o zastavení kauz, které trvají déle než osm let. Skupina senátorů kolem Aleny Dernerové mezitím připravuje stížnost k Ústavnímu soudu. Co konkrétně chtějí napadnout? A mají šanci uspět? Téma pro místopředsedkyni Senátu Miluši Horskou /nestr. za KDU-ČSL/, senátora Miroslava Škalouda /ODS/ a děkana Právnické fakulty Univerzity Karlovy Aleše Gerlocha.

 • Telegraficky
 • Jiřina Jirásková /1931-2013/

  26:41 do playlistu

  Jiřina Jirásková /1931-2013/
  Po dlouhé nemoci zemřela herečka Jiřina Jirásková. Bylo jí 81 let. Její herecký život byl spjat s Divadlem na Vinohradech, kde působila od roku 1951. Na jeho prknech ztvárnila desítky postav, objevila se mimo jiné ve hrách Caesar a Kleopatra nebo Královna Kristýna. Zazářila také ve filmu – například ve Světácích nebo Sestřičkách. Osobnost Jiřiny Jiráskové připomene herec a někdejší umělecký šéf Divadla na Vinohradech Martin Stropnický a filmová kritička deníku Právo Věra Míšková.

 • Byznys dnes
 • Americké změny

  42:14 do playlistu

  Americké změny
  Americký prezident Barack Obama připravuje pro své druhé funkční období obměnu vlády. Nové tváře se objeví na klíčových postech ministrů obrany a zahraničí nebo v čele CIA. Všechny kandidáty ale ještě čeká schvalovací proces v Senátu. Co se dá od změn čekat? Zeptáme se profesora historie a mezinárodních vztahů Bostonské university Igora Lukeše.

Přehrát vše

Související