iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
4. 1. 2013
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

4 hlasy
3310
zhlédnutí

Události, komentáře

Volby budou — Odmítaná amnestie — Sporné Falklandy — Čeští architekti v Číně

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Volby budou

  1:00 do playlistu

  Volby budou
  První přímá volba hlavy státu proběhne v řádném termínu – tedy přesně za týden. Ústavní soud odmítl žádost senátora Tomia Okamury o odklad voleb. Jeho stížnost, spojenou s návrhy na zrušení části právní úpravy přímé volby, budou soudci dál zkoumat. Co přesně rozhodnutí Ústavního soudu znamená? Proběhnou volby bez Tomia Okamury? A jak bude dál postupovat? Téma pro právního zástupce Tomia Okamury Adama Batunu, generálního sekretáře Ústavního soudu Tomáše Langáška a ústavního právníka Jana Kyselu.

 • Telegraficky
 • Odmítaná amnestie

  26:45 do playlistu

  Odmítaná amnestie
  Prezidentská amnestie vadí většině lidí – s jejím rozsahem jich nesouhlasí přes osmdesát procent. Vyplývá to z průzkumu, který pro Českou televizi zpracovala agentura Median. Věznice už opustily tisíce lidí. Jak může amnestie ovlivnit chápání spravedlnosti ve společnosti? A jak ji vnímají oběti trestných činů? Probereme se soudním znalcem v oboru klinické psychologie Slavomilem Hubálkem.

 • Sporné Falklandy

  33:53 do playlistu

  Sporné Falklandy
  Nová kapitola sporů o Falklandské ostrovy. Argentina si na britské území dělá nárok a požaduje jeho navrácení. Tamní prezidentka Londýn zároveň obvinila z toho, že si Falklandy okatě drží jako koloniální panství. Okomentuje politolog Metropolitní univerzity Bořivoj Hnízdo.

 • Byznys
 • Čeští architekti v Číně

  42:15 do playlistu

  Čeští architekti v Číně
  Čtveřice mladých českých architektů vyhrála v mezinárodní architektonické soutěži o podobu okolí řeky v čínské Šanghaji. Jejich projekt zvítězil v konkurenci dvou set světových ateliérů. Jaká je současná čínská architektura? A kde bere inspiraci? Probereme s architektem Adamem Gebrianem.

Přehrát vše

Související