iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
20. 11. 2012
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

9 hlasů
6667
zhlédnutí

Události, komentáře

Nejasnosti kolem sKaret — Dojednané příměří? — Zmařený atentát — Sanader korupčník? — Privilegovaný film?

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Nejasnosti kolem sKaret

  0:39 do playlistu

  Nejasnosti kolem sKaret
  Po týdnech sporů a nejasností kolem projektu sKaret další změna. Do věci se vložil premiér Petr Nečas a s provozovatelem nového systému výplaty dávek, tedy s vedením České spořitelny, prý vyjednal, že sKarty nebudou povinné. Proč se do vyjednávání musel vložit přímo premiér? Bude mít projekt dobrovolných sKaret smysl? Přesvědčí vláda lidi, aby ho po několika aférách využívali? A jak zvrat v systému hodnotí ti, kterým jsou sKarty určeny? Debatovat budou poslankyně Lenka Kohoutová /ODS/ a předseda Národní rady zdravotně postižených Václav Krása.

 • Teleghraficky
 • Dojednané příměří?

  19:00 do playlistu

  Dojednané příměří?
  Už dnes večer by mohlo být vyhlášeno příměří Izraelem a hnutím Hamas. Vyjednávání sleduje a s aktuálními informacemi vstoupí zpravodaj Českého rozhlasu na Blízkém východě Břetislav Tureček.

 • Sanader korupčník?

  24:02 do playlistu

  Sanader korupčník?
  Deset let vězení za korupci pro bývalého chorvatského premiéra. Ivo Sanader je nejvyšším chorvatským politikem, který od roku 1991 skončil kvůli podezření z korupce před soudem. Verdikt je nepravomocný, až do odvolacího procesu ale musí expremiér, který vinu popírá, zůstat ve vazbě. Za co konkrétně ho soud poslal do vězení? A jak velkým problémem je korupce v chorvatské politice? Téma pro novináře Martina Ježka, který země Balkánu dlouhodobě sleduje.

 • Zmařený atentát

  30:36 do playlistu

  Zmařený atentát
  Polská policie zmařila bombový útok na vrcholné představitele země. Atentátník, který teď s policií spolupracuje, se inspiroval činem norského atentátníka Breivika. Jak policie atentátníka odhalila? Proč chtěl zaútočit na polské ústavní činitele? Rozebereme s naším varšavským zpravodajem Josefem Pazderkou.

 • Byznys dnes
 • Privilegovaný film?

  36:46 do playlistu

  Privilegovaný film?
  Jsou filmy jen dalším odvětvím průmyslu, nebo by je měl jako umění podporovat stát z veřejných peněz? Nekončící diskuzi nově rozvířil prezident Klaus, když vetoval zákon o kinematografii. Už zítra má navíc rozhodovat vláda, jestli z rozpočtu na příštích pět let uvolní půlmiliardovou dotaci. Měl by stát finančně podporovat filmaře? Jak by se měly půjčky rozdělovat? Nebo je film zvýhodňován oproti jiným oblastem umění a měl by usilovat jen o soukromé peníze? Diskutovat budou filmový producent a režisér Jan Svěrák a ekonom Petr Mach /Svobodní/.

Přehrát vše