iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
19. 11. 2012
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

10 hlasů
4825
zhlédnutí

Události, komentáře

Konflikt na Blízkém východě — Kdo povládne krajům? — Zpolitizovaný Ekofilm? — Triumfy českého tenisu

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Konflikt na Blízkém východě

  0:37 do playlistu

  Konflikt na Blízkém východě
  Šestým dnem pokračuje konflikt mezi Izraelci a Palestinci. Souběžně se ale hledají i cesty k příměří. Podaří se vzrůstající napětí urovnat? Za jakých podmínek? Dokáže roli prostředníka sehrát Egypt? A jaké postoje zastává česká diplomacie? Debatovat budou analytici Irena Kalhousová z Pražského institutu bezpečnostních studií a Šádí Shanaáh z Glopolisu.

 • Telegraficky
 • Kdo povládne krajům?

  17:59 do playlistu

  Kdo povládne krajům?
  Už jen v jediném kraji se hledá povolební koalice. Zbylých dvanáct krajů má jasno, v devíti povládne koalice sociálních demokratů s komunisty. Proč sociální demokraté upřednostnili koalice s komunisty? Jak reagují na protesty proti spolupráci s KSČM? Zeptáme se Jiřího Zimoly /ČSSD/, hejtmana Jihočeského kraje, kde lidé protestují proti komunistické radní pro školství.

 • Zpolitizovaný Ekofilm?

  30:31 do playlistu

  Zpolitizovaný Ekofilm?
  Po patnácti letech opouští festival ekologických filmů jižní Čechy. S novými dramaturgy míří do Ostravy. Osmdesátce filmařů v čele s Olgou Sommerovou se ale postup zřizovatele, tedy ministerstva životního prostředí, nelíbí. Klesne s novou dramaturgií úroveň festivalu, jak tvrdí kritici ministerstva? Bylo výběrové řízení zmanipulované? Proč by si pořadatel nemohl vybrat, komu organizaci festivalu přidělí? Debatovat budou režisér Tomáš Škrdlant, kterému se přesun festivalu nelíbí, a Matyáš Vitík z ministerstva životního prostředí.

 • Byznys dnes
 • Triumfy českého tenisu

  44:32 do playlistu

  Triumfy českého tenisu
  Úspěšně završený rok pro český tenis. V domácím prostředí vyhráli čeští tenisté prestižní Davis Cup, dva týdny před tím české tenistky Fed Cup. Stojí za úspěchem silné osobnosti, nebo je to výsledek systematické práce s tenisovými talenty? A jaké vyhlídky má český tenis do budoucna? Téma pro prezidenta Českého tenisového svazu Iva Kaderku.

Přehrát vše