iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
13. 11. 2012
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

8 hlasů
2965
zhlédnutí

Události, komentáře

Kontroverzní spolupráce — Nebezpečné známosti — Signály z vegetativního stavu — Vzpomínky na Havla

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Kontroverzní spolupráce

  0:37 do playlistu

  Kontroverzní spolupráce
  Spolupráce sociálních demokratů s komunisty vyvolává protesty v dalším kraji. Obě strany se domluvily na jihu Čech a KSČM dostala na starost školství. Proti se ale postavili třeboňští gymnazisté a žádají změnu vedení krajského rezortu, jinak budou stávkovat a demonstrovat. Jejich petici už podepsalo na 4 tisíce lidí. Jihočeský hejtman Jiří Zimola /ČSSD/ mluví o vyhrožování, které žádný výsledek nepřinese. Hrozí zhoršení kvality jihočeského školství? A jsou protikomunistické protesty ještě na místě? Téma pro šéfa klubu krajských zastupitelů KSČM Václava Kučeru, učitele třeboňského gymnázia a autora petice Tomáše Rosocha. Spolupráci obou stran pak okomentuje politolog Jan Bureš /ČSSD/.

 • (Ne)ústavní církevní restituce?
 • Telegraficky
 • Nebezpečné známosti

  22:47 do playlistu

  Nebezpečné známosti
  Skandál kolem bývalého generála a šéfa CIA Davida Petraeuse nabírá nečekaný směr. Strhává s sebou totiž šéfa koaličních vojsk v Afghánistánu Johna Allena. Ten si měl vyměnit tisíce stran podle Pentagonu „nevhodných“ emailů se ženou, která odstartovala i Petraeusův případ. Allen byl kandidátem na post velitele amerických sil v Evropě. Jeho kandidatura se ale pozastavuje a případ přebírá FBI. Situaci v otřesené americké armádě probereme s naším zpravodajem ve Washingtonu Michalem Kubalem.

 • Signály z vegetativního stavu

  29:54 do playlistu

  Signály z vegetativního stavu
  Přelomový objev odkrývá možné myšlení lidí v takzvaném vegetativním stavu. Kanadští vědci zmapovali mozkovou aktivitu jednoho z pacientů, díky níž může komunikovat s okolím. Použili přitom experimentální metodu zvýraznění těch částí mozku, které jsou právě aktivní. Vypozorovali tak odpovědi na jednoduché otázky. Doteď se přitom mělo za to, že pacienti s touto poruchou mozku nejsou schopni smysluplné reakce. Podaří se vědcům komunikovat i s dalšími pacienty? Zeptáme se specialistky na neurorehabilitaci Kamily Řasové.

 • Jak vydělat na vozík?
 • Byznys dnes
 • Vzpomínky na Havla

  38:02 do playlistu

  Vzpomínky na Havla
  Bezmála rok od úmrtí Václava Havla se rodí první mementa života českého prezidenta. Na Petříně ho bude připomínat socha v životní velikosti, s Pražským hradem v zádech. Tvůrci na ni chtějí sehnat peníze pomocí veřejné sbírky. Obří gobelín, který má Havla připomínat na letišti, které taky nese jeho jméno, pak zaplatili světoví umělci, v čele s U2. Jak se na své případné pomníky díval sám Václav Havel? Závěrečným hostem Událostí, komentářů bude filozof a bývalý politik Daniel Kroupa.

 • Uvnitř hrobky egyptské princezny

Přehrát vše

Související