iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
7. 9. 2012
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

41 hlasů
31861
zhlédnutí

Události, komentáře

První scéna bez ředitele? — Rathovo vydání II. — Vražedný alkohol? — Kandidát Obama

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • První scéna bez ředitele?

  0:38 do playlistu

  První scéna bez ředitele?
  Ráno divadelníci otevřeným dopisem vyzvali ministerstvo k hledání nového ředitele Národního divadla a ještě dopoledne ministryně Alena Hanáková odvolala toho stávajícího. Ondřej Černý, který divadlo vedl od roku 2007, měl přitom skončit až na konci března příštího roku. Resort krok odůvodnil chybami v řízení a provozu divadla. Co konkrétně ministerstvo vedlo k předčasnému odvolání? A kdo by mohl být novým ředitelem první scény? Diskutovat budeme s ministryní kultury Alenou Hanákovou, odvolaným ředitelem Ondřejem Černým a svůj názor připojí také kulturní komentátorka Jana Machalická.

 • Rathovo vydání II.

  32:44 do playlistu

  Rathovo vydání II.
  Další dějství v kauze Davida Ratha. Poslanec teď může být stíhán i kvůli nákupu zdravotnického vybavení pro středočeské nemocnice. Drtivou většinou o tom dnes rozhodli poslanci. Na začátku projevu Rath zákonodárce o vydání požádal. O financování ČSSD v něm ale nemluvil, protože prý nechce poškozovat levicové strany. Proč se chtěl David Rath sám nechat vydat? Do studia přijde poslanec za ČSSD Miroslav Svoboda, který hlasoval proti Rathovu vydání.

 • Kandidát Obama

  39:12 do playlistu

  Kandidát Obama
  Současný demokratický prezident Barack Obama versus republikánský kandidát Mitt Romney. Dva muži, kteří se v listopadu utkají o křeslo amerického prezidenta. Jejich šance jsou zatím podle průzkumů vyrovnané. Rozhodnout by tak mohla ekonomická situace, především stále vysoká nezaměstnanost. Komu svěří Američané svoji důvěru? A co ještě může Obama zemi nabídnout? Zeptáme se našeho zpravodaje v USA Michala Kubala.

 • Vražedný alkohol?

  46:03 do playlistu

  Vražedný alkohol?
  Havířov děsí podezřelý alkohol. Dva lidé po otravě zemřeli a další jsou ve vážném stavu. Čepovaná lihovina z trafiky údajně obsahovala jedovatý metylalkohol. Policie tekutinu v barelech zajistila, zatím ale nezjistila, kdo ji vyrobil ani kolik se jí prodalo. Podrobnosti přímo z Havířova přinese náš redaktor Tomáš Vzorek.

Přehrát vše