iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
6. 9. 2012
23:30 na ČT24

1 2 3 4 5

5 hlasů
2578
zhlédnutí

Události, komentáře

Zablokovaná koalice? — Obviněný primátor — Záchrana pro Euro? — KHL v Praze

30 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zablokovaná koalice?

  0:36 do playlistu

  Zablokovaná koalice?
  Vláda Petra Nečase se znovu rozbíhá proti zatím pevné zdi občanskodemokratických rebelů. Do sněmovny posílá nezměněný stabilizační balíček, který mimo jiné zvyšuje DPH. A spojuje s ním svoji důvěru. Nespokojení poslanci v čele s bývalým předsedou poslaneckého klubu ODS Petrem Tluchořem už se chystají na vyjednávání změn. Prostor pro ústupky je ale podle koaličních partnerů minimální. A předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg se nechal slyšet, že se nenechá vydírat. Za vším přitom vidí mocenský boj uvnitř ODS, které se blíží volební kongres. Jak číst výroky jednotlivých aktérů? Podaří se jim najít společnou řeč? Zeptáme se komentátora Hospodářských novin Jindřicha Šídla a šéfredaktora České pozice Istvána Léka.

 • Obviněný primátor

  15:19 do playlistu

  Obviněný primátor
  Policie znovu zacílila na vysoko postaveného politika. Tentokrát obvinění čelí českobudějovický primátor Juraj Thoma /HOPB/. Podle vyšetřovatelů měl přidělit 37 milionovou zakázku bez výběrového řízení a za zády radních. Více v reportáži.

 • Telegraficky
 • Záchrana pro Euro?

  18:55 do playlistu

  Záchrana pro Euro?
  Evropská centrální banka odstartovala další kolo boje s dluhovou krizí. Začne s velkým nákupem dluhopisů. Zaměří se přitom na země s nejnákladnějšími úvěry, aby jim s jejich financováním pomohla. Šéf banky Mario Draghi udělá podle svých slov všechno proto, aby se euro nepotopilo. Proti jeho plánu je ale Německo – podle tamní centrální banky totiž nebude státy nic nutit k tomu, aby zlepšily stav svých financí. Zafunguje plán ECB? Podaří se unii vyvést nejzadluženější státy z krize? Odpoví Michal Mejstřík, ekonom a člen NERV.

 • KHL v Praze

  25:19 do playlistu

  KHL v Praze
  V Praze se představuje světový hokej. Domácí HC Lev totiž vstoupil prvním zápasem do druhé nejprestižnější hokejové ligy – převážně ruské KHL. Její hvězdy často končí v severoamerické NHL, nebo naopak. Tři roky už totiž v KHL hraje třeba Jaromír Jágr. Více v reportáži.

Přehrát vše