iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
14. 5. 2012
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

2 hlasy
3906
zhlédnutí

Události, komentáře

Příliš těžká maturita — Předražený okruh — Limitovaná kampaň — Klasická hudba mezi lokomotivami

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Příliš těžká maturita

  0:38 do playlistu

  Příliš těžká maturita
  CERMAT uznal pochybení v přípravě maturitních testů z matematiky a změnil jejich bodování. Připustil, že studenti neměli dost času na řešení úloh. Podle nového hodnocení tak místo necelé pětiny studentů propadla u těžšího testu jen 3 procenta. Ke změnám se ale CERMAT odhodlal až po vlně kritiky ze strany maturantů, vyučujících a odborníků. Proč nebyly maturitní testy po měsících údajně pečlivých příprav v pořádku? Přijde kvůli tomu někdo o místo? Otázky pro ředitele CERMAT Pavla Zeleného a předsedu Asociace ředitelů gymnázií Jiřího Kuhna.

 • Telegraficky
 • Předražený okruh

  20:05 do playlistu

  Předražený okruh
  Při stavbě dálničního obchvatu kolem Prahy se zbytečně utratily miliardy korun. Po několikaměsíčním prověřování to oznámil Nejvyšší kontrolní úřad. Penězi se podle něj plýtvalo při vykupování pozemků nebo kvůli neoprávněnému účtování tzv. víceprací. Za chyby údajně může ŘSD. Ministerstvo dopravy slibuje, že z auditu vyvodí důsledky. Na to ale NKÚ nechce čekat a podává trestní oznámení. Kdo konkrétně je za nadměrné utrácení zodpovědný? A mohou se pochybení objevit i na dalších silničních stavbách? Na detaily se zeptáme viceprezidenta NKÚ Miloslava Kaly.

 • Limitovaná kampaň

  30:50 do playlistu

  Limitovaná kampaň
  Kandidát na prezidentský úřad bude moct při kampani utratit jen 40 milionů korun. Pokud postoupí do druhého kola, limit se mu o deset milionů zvýší. Na finančním omezení předvolebního boje se dohodli zástupci koalice i opozice. Účetní přehledy by taky měly být dostupné veřejnosti a za překročení hranice bude hrozit pokuta. Bude díky tomu financování kampaně opravdu průhlednější? Rozebereme to s politologem z Univerzity Palackého v Olomouci Pavlem Šaradínem.

 • Ozvěny bojů o Libyi
 • Byznys dnes
 • Klasická hudba mezi lokomotivami

  39:10 do playlistu

  Klasická hudba mezi lokomotivami
  Hlavní sál Národního technického muzea si pro dnešní večer rezervovali organizátoři 67. ročníku Pražského Jara. Agon Orchestra tam odehraje koncert na počest průkopníka tzv. „nové hudby“ Johna Cage. Letos uplyne sto let od jeho narození a mezi exponáty zazní jeho skladby, které vznikly díky inspiraci technikou. Jak si s kuriózním koncertním sálem poradí hudebníci? A jak podobné projekty působí na posluchače? Zeptáme se hudebního publicisty z Lidových novin Pavla Klusáka.

Přehrát vše