iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
20. 1. 2012
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

6 hlasů
6626
zhlédnutí

Události, komentáře

Válka on-line — Odchod z Afgánistánu? — Zemřel Jiří Raška — Otazníky nad Havlovou knihovnou — 70 let od Wannsee

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Válka on-line

  0:38 do playlistu

  Válka on-line
  Začátek virtuální války – i tak by se dalo mluvit po dnešku o tom, co se děje na světovém internetu. Nejdřív americké úřady zablokovaly úložiště dat Megaupload.com a hackeři odpověděli útoky zejména na webové stránky vlády USA. Paralelně s tím pak byla v americkém kongresu pozastavena debata o kontroverzních protipirátských zákonech. Začíná nová éra boje proti internetovým pirátům? Nehrozí, že v rámci tohoto boje utrpí svoboda slova? Zeptáme se Romana Strejčka z Ochranného svazu autorského i místopředsedy Pirátské strany Mikuláše Ferjenčíka.

 • Odchod z Afgánistánu?

  20:54 do playlistu

  Odchod z Afgánistánu?
  Má ještě Západ vůbec šanci odejít z Afghánistánu vítězně, nebo bude odchod tak jako tak vysvětlován jako porážka a neslavný konec? Tyto otázky znovu otevřela smrt čtyř francouzských vojáků na severu země. Francouzský prezident Sarkozy pak oznámil, že jeho země pozastaví výcvikové programy v Afghánistánu. A zvažovat se bude i urychlený odchod francouzských vojáků ze země. Je to odpovídající reakce? Do jaké míry je setrvání a odchod Francie z Afghánistánu ovlivňováno nadcházejícími francouzskými prezidentskými volbami? Otázky pro Jana Eichlera z Ústavu mezinárodních vztahů.

 • Zemřel Jiří Raška

  27:39 do playlistu

  Zemřel Jiří Raška
  Zemřel nejslavnější český skokan na lyžích a olympijský vítěz, o němž spisovatel Ota Pavel napsal Pohádku o Raškovi. V čem byl tak výjimečný a jak se mu podařilo vcelku z okrajového sportu udělat mánii, kterou s napětím sleduje mnoho Čechů? Téma pro jeho přítele a také bývalého skokana na lyžích Františka Ježe.

 • Otazníky nad Havlovou knihovnou
 • 70 let od Wannsee

  39:28 do playlistu

  70 let od Wannsee
  Ačkoliv nacisté vraždili Židy už před setkáním ve Wannsee, přesto bývá schůzka nacistických pohlavárů označována za přelom. Právě datum 20. ledna 1942 totiž bývá většinou považováno za den, kdy se ve fašistickém Německu definitivně rozhodlo o takzvaném konečném řešení, tedy pokusu o fyzickou likvidaci židovského národa. Jak máme vnímat konferenci ve Wansee po sedmdesáti letech? Do izraelského Tel Avivu se spojíme s historikem Michalem Franklem.

Přehrát vše