iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
11. 1. 2012
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

3 hlasy
2757
zhlédnutí

Události, komentáře

Kauza Gorila — Církevní dohoda — Romneyho tažení — Ztichlá vesnice

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Kauza Gorila

  0:38 do playlistu

  Kauza Gorila
  Slovensko zná první oběť úniku informací z údajného spisu Gorila. Anna Bubeníková opouští po rozhodnutí tamní vlády post šéfky Fondu národního majetku. Podle údajných odposlechů totiž měla za stamiliony slovenských korun jednat ve prospěch finanční skupiny Penta. Rozsáhlá korupce přitom měla podle uniklých informací prorůst hluboko do struktur státu a nejmocnějších stran. Kam až sahá korupce na Slovensku? Jak moc se tamní vláda řídila pokyny finančních skupin? A nemůže být situace v Česku podobná? Ze Slovenska nám situaci na úvod Událostí, komentářů popíše tamní ministr vnitra Daniel Lipšic /KDH/. Komentář pak přidá i nezávislý slovenský publicista Milan Žitný.

 • Církevní dohoda

  22:26 do playlistu

  Církevní dohoda
  Koalice uhasila další vládní krizi. Ministři ve vládě po několikadenním vyjednávání jednotně podpořili církevní restituce. Pro byli i šéfové rezortů z Věcí veřejných, kteří kvůli nim zvažovali i pád vlády. Premiér Nečas je údajně přesvědčil příslibem, že peníze na vyrovnání nebude hledat v kapsách občanů a na ministerstvech Věcí veřejných. Co skutečně přimělo ministry Věcí veřejných změnit názor? Byl za jejich postojem jen populismus? A nemůže se podobná krize opakovat u příštího důležitého tématu? Odpoví Dagmar Navrátilová, místopředsedkyně Věcí veřejných.

 • Romneyho tažení

  31:43 do playlistu

  Romneyho tažení
  Massachusettský guvernér Mitt Romney ovládl i druhé republikánské primárky. V New Hampshire byl jeho náskok mohutný – druhý kongresman Ron Paul na něj ztrácel 16 procent. Za Romneyho úspěchem stojí údajně jak kvalitní a bohatá kampaň, tak i oslovování těch správných republikánských voličů. Naopak texaský guvernér Rick Perry podruhé propadl a podle komentátorů tím jeho cesta do Bílého domu zřejmě končí. Je už Mitt Romney jasným favoritem na post vyzyvatele Baracka Obamy? Který z jeho republikánských soků ho ještě může ohrozit? Přímo do New Hampshire se spojíme se zvláštním zpravodajem v USA Martinem Řezníčkem.

 • Ztichlá vesnice

  41:33 do playlistu

  Ztichlá vesnice
  Neobvyklý pohled na vyhlazení Lidic a jeho odraz v dobovém umění nabízí pražské Centrum DOX. Britský film Ztichlá vesnice, který vznikal jen několik týdnu po lidické tragédii v kulisách velšských vesnic, byl inspirací pro britské i české umělce. Reagují na jeho popis hrůz, kterých se nacisté ve vesnici dopustili, i na tehdejší život ve Walesu. Jak ovlivňuje odkaz Lidic umělce? Závěrečným hostem Událostí, komentářů bude Russell Roberts, kurátor výstavy Ztichlá vesnice.

Přehrát vše

Související