iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
12. 12. 2011
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

3 hlasy
3013
zhlédnutí

Události, komentáře

Spor o europomoc — Tresty pro žalobce? — Veřejné peníze do sportu?

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Spor o europomoc

  0:36 do playlistu

  Spor o europomoc
  Má Česká republika poskytnout více než 90 miliard korun Mezinárodnímu měnovému fondu na pomoc nejzadluženějším státům Evropské unie? Názory vrcholných politiků se liší a čas, ve kterém se může česká vláda rozhodnout, se krátí. Zatímco vicepremiér a ministr zahraničí Karel Schwarzenberg nevidí jinou možnost, než k dohodě přistoupit, ostře proti je přitom naopak prezident Václav Klaus. Podobně se různí názory ekonomů a analytiků, přestože většina přiznává, že se jedná více než o ekonomický problém o otázku politickou. Mělo by se Česko zařadit do „užší“ části EU? Jaká to může mít pozitiva i negativa? Je přesunutí miliard z rezerv ČNB skutečně bezpečné, jak politici tvrdí? A jaká je šance, že se kabinetu peníze vrátí? Zeptáme se europoslance Jana Zahradila /ODS/, stínového ministra financí Jana Mládka /ČSSD/ a viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Radek Špicar. Komentář k „NE“ Velké Británie pak přidá Jiří Přibáň z Cardiff Law School.

 • Tresty pro žalobce?

  26:23 do playlistu

  Tresty pro žalobce?
  Několik žalobců Vrchního státního zastupitelství zřejmě protahovalo kauzu Mostecké uhelné společnosti. Vyplývá to ze závěrů kontroly, kterou ministrovi spravedlnosti přednesl dočasný šéf Vrchního státního zastupitelství Stanislav Mečl. Podle Jiřího Pospíšila by měly být proti několika zástupcům podány kárné žaloby a postupovat by se mělo tvrdě. Mečl zároveň oznámil, že jeho náměstek Libor Grygárek hodlá rezignovat. Údajně kvůli mediální kampani, která se proti němu měla zvednout ohledně jiné kauzy – kontaktům, které měl mít s lobbistou Romanem Janouškem. Grygárek ale později informaci dementoval, odejít údajně nehodlá. Jak moc mohli někteří žalobci kauzu Mostecké uhelné ovlivnit? Měli by být skutečně tvrdě potrestáni, jak chce ministr Pospíšil? Rezignuje skutečně náměstek Grygárek? Odpoví pověřený pražský vrchní státní zástupce Stanislav Mečl.

 • Nové podezření kolem pražského DP
 • Velká pardubická: tradice v ohrožení
 • Veřejné peníze do sportu?

  42:28 do playlistu

  Veřejné peníze do sportu?
  Dvě české radnice rázně rozhodly o podpoře sportu ve svých hranicích. Zatímco Praha 10 se rozhodla usilovat o koupi vršovického stadionu Ďolíček za 85 milionů korun, pardubické zastupitelstvo zatím odmítá zachránit tamní dostihy, včetně Velké pardubické. Jejich pořadatel, Dostihový spolek, se totiž potácí ve finančních potížích a hrozí mu likvidace. Vedení Prahy 6 naopak zřejmě bude muset do Ďolíčku dál investovat, možná až stovky milionů korun. Měly by radnice zachraňovat podobné instituce? Kolik peněz by do sportu měly přispívat? A kolik bude vršovický stadion celkem Prahu 10 stát? Závěrečným hostem bude zastupitel právě Prahy 10 Petr Vozobule.

Přehrát vše