iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
31. 10. 2011
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

3 hlasy
2406
zhlédnutí

Události, komentáře

Blýskání na horší časy? — 7 miliard — KomiksFest!

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Blýskání na horší časy?

  0:37 do playlistu

  Blýskání na horší časy?
  Světovou ekonomiku čekají dva roky ve znamení slabého růstu a vysoké nezaměstnanosti. Podle OECD bude HDP eurozóny příští rok prakticky stagnovat, zpomalení se čeká ve Spojených státech a nižší rychlostní stupeň zařadí i Čína. Mezinárodní organizace práce dokonce mluví o nové recesi a hrozbě sociálních nepokojů. Varovnou předpověď vydává i české ministerstvo financí. Podle něj přidá česká ekonomika příští rok při troše štěstí jedno procento. Šéf státní kasy ale připouští i temnější scénáře. Na jaro proto vláda chystá novelu zákona o státním rozpočtu a připravuje i další škrty. Kde konkrétně chce kabinet šetřit? Jak špatné ekonomické výhledy dopadnou na české peněženky? A čím se může Evropa proti ekonomickým hrozbám bránit? Zeptáme se šéfa sněmovního rozpočtového výboru Pavla Suchánka z ODS, předsedy Senátu Milana Štěcha z ČSSD a viceprezidenta Svazu průmyslu a dopravy Radka Špicara.

 • 7 miliard

  24:53 do playlistu

  7 miliard
  V pondělí se na Zemi narodilo půl milionu dětí. Světová populace díky nim překonala sedm miliard. Rychlost, jakou se počet obyvatel Země zvyšuje, je ale závratná – jen za posledních padesát let se číslo zdvojnásobilo. Nejlidnatější Čína se snaží růst přibrzdit. První příčku tak během několika let obsadí Indie. V žebříčku budou ale rychle stoupat i rozvojové státy jako Nigérie, Bangladéš a Etiopie. Co znamená sedmimiliardová meta pro západní svět? Dokáže Země tolik lidí uživit? A může být přelidněná planeta hrozbou budoucnosti? Hostem Událostí, komentářů bude předsedkyně České demografické společnosti Jitka Rychtaříková. Na to, kam se kvůli extrémnímu růstu populace posouvají politická a obchodní centra, odpoví politický geograf Michael Romancov.

 • Výročí kuponové privatizace
 • KomiksFest!

  42:09 do playlistu

  KomiksFest!
  Do Prahy se sjeli vyznavači kreslířství, ilustrace a animované literatury. V rámci mezinárodního festivalu komiksového umění představí několik světových autorů svá díla a s fanoušky promluví o nových trendech v oblasti literární animace a grafiky. Jaká jsou témata dnešních komiksů? A díky čemu si animované příběhy udržují punc kultovního umění? Odpovídat bude britský fotograf, ilustrátor a autor komiksů Cages a Celluloid Dave McKean.

Přehrát vše

Související