iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
24. 10. 2011
23:00 na ČT24

1 2 3 4 5

3 hlasy
2395
zhlédnutí

Události, komentáře

Zdravotnické ultimátum — Špinavá privatizace? — Jaderná lobby — Hvězda Tintin

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zdravotnické ultimátum

  0:41 do playlistu

  Zdravotnické ultimátum
  Po půl roce o sobě dávají slyšet nespokojení lékaři a zdravotníci. Obávají se, že ministr zdravotnictví Leoš Heger /TOP09/ nedodrží slib z jara o navýšení platů pro příští rok. Z čeho své obavy vyvozují? Budou lékařské odbory po úspěchu akce Děkujeme, odcházíme dávat vládě jen ultimáta? Nebo jsou ochotni jednat? A dodrží ministr resp. vláda jarní dohodu? Debatovat budou místopředseda sněmovního zdravotnického výboru Marek Šnajdr /ODS/ a prezident České lékařské komory Milan Kubek.

 • Špinavá privatizace?

  18:18 do playlistu

  Špinavá privatizace?
  Ani po letech pochybnosti kolem privatizace Mostecké uhelné společnosti neutichají. Právě naopak vzbuzují čím dál víc otazníků. Švýcarská prokuratura dnes obvinila z praní špinavých peněz sedm lidí. Podle indicií šest Čechů, kteří stáli právě kolem ovládnutí MUS. Kdo měl prát peníze mimo jiné přes švýcarské účty? Odkud byly peníze vyvedeny? A jakou roli v prodeji energetické společnosti hráli politici? Téma pro Pavla Matochu ze serveru Česká pozice.

 • Po zemětřesení
 • Jaderná lobby

  27:18 do playlistu

  Jaderná lobby
  Dostavba nových bloků jaderné elektrárny Temelín – na jedné straně energetická priorita české vlády i společnosti ČEZ, na druhou stranu mnohamiliardová zakázka pro dodavatele. Jakou šanci má v tendru česko-ruské konsorcium? Jaké zájmy má ruský hráč na českém energetickém trhu? Otázky pro šéfa ruské státní korporace ROSATOM Sergeje Kirijenka.

 • Hvězda Tintin

  41:31 do playlistu

  Hvězda Tintin
  Nejznámější Belgičan vstoupil na plátna kin. Příběhu komiksového reportéra Tintina se ujal režisér Steven Spielberg a producent Peter Jackson. V Česku se navíc na pulty knihkupectví dostává poslední ze série knižních Tintinových dobrodružství. Čím si postavička, která se poprvé objevila ve 20. letech 20. století, udržuje oblibu i u současného publika? Zeptáme se šéfredaktora Comics Centra Václava Dorta.

Přehrát vše

Související