iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
19. 10. 2011
23:00 na ČT24

1 2 3 4 5

5 hlasů
2394
zhlédnutí

Události, komentáře

Zrušený ekotendr — Ruské Česko? — Kurdský úder — Brno (proti) kultuře? — Das Filmfest

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zrušený ekotendr

  0:35 do playlistu

  Zrušený ekotendr
  Vláda nevybere vítěze kontroverzního ekotendru. Petr Nečas projekt na odstranění starých ekologických škod ukončil poté, co ministr financí Miroslav Kalousek nedoporučil svým kolegům přijmout nejlevnější nabídku v soutěži. Podala jí firma Marius Pedersen Engineering a měla hodnotu více než 56 miliard korun. Proč vlastně projekt skončil? Pomohlo by rozdělení tendru skutečně snížit cenu? A co bude s ekologickými zátěžemi dál? Úvodními hosty pořadu budou ředitel české pobočky Transparency international David Ondráčka a zástupce šéfredaktora týdeníku Respekt Jaroslav Spurný.

 • Ruské Česko?

  18:44 do playlistu

  Ruské Česko?
  Rusové jako nejčastější zahraniční vlastníci firem působících v Česku. Mají ho dlouhodobě v oblibě a trend potvrdil i exkluzivní průzkum, podle kterého v Rusku sídlí asi 17 tisíc tuzemských společností – čili zhruba každá dvacátá. Před rostoucím vlivem Rusů na tuzemskou ekonomiku ale varuje třeba BIS. Otazníky jsou podle ní hlavně kolem energetiky. Proč se u nás ruským podnikatelům líbí? Jsou na místě obavy z netransparentnosti nebo ruské mafie? Odpoví Vladimír Potápek, bývaly český diplomat v Moskvě a analytik mezinárodních vztahů.

 • Kurdský úder

  25:45 do playlistu

  Kurdský úder
  Kurdští povstalci se znovu ozvali v Turecku. Poblíž hranic s Irákem zaútočili na armádní oddíl a zabili nejméně 26 vojáků. K útoku se přihlásila zakázaná Strana kurdských pracujících, která bojuje za autonomii kurdské menšiny v Turecku. Ankara slibuje za nejkrvavější útok od roku 1993 tvrdou odplatu. Eskaluje opět násilí mezi Turky a Kurdy? Jaký vývoj se dá na hranicích s Irákem očekávat? A co na činy Strany kurdských pracujících říkají běžní Kurdové? Zeptáme se bývalého velvyslance v Turecku Tomáše Laně.

 • Brno (proti) kultuře?

  34:50 do playlistu

  Brno (proti) kultuře?
  Plány brněnského magistrátu rozhýbaly obyvatele jihomoravské metropole. Až 1000 příznivců tamního Národního divadla se vydalo na pochod městem. V ulicích protestovali proti škrtům v brněnské kultuře a úvahám radních o dočasném přerušení činnosti operního souboru – kvůli rekonstrukci Janáčkova divadla. Je protest zaměstnanců divadla předčasný? A je oprava divadla důvodem pro dočasného zrušení operního souboru? Hosty Událostí, komentářů budou Stanislav Michalík /ODS/, předseda Komise Rady města Brna pro kulturu a Josef Kovalčuk, dramaturg Divadla Husa na provázku.

 • Das Filmfest

  46:41 do playlistu

  Das Filmfest
  Festival německy mluvených filmů se po šesté vrací do České republiky. Přehlídku zahájí oceňovaný celovečerní debut německého dokumentaristy Andrese Veiela Kdo, když ne my, který vypráví milostný příběh teroristky z nechvalně proslulé Frakce Rudé armády. Více v reportáži na závěr Událostí, komentářů.

Přehrát vše