iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
11. 10. 2011
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

6 hlasů
5491
zhlédnutí

Události, komentáře

Hrobař eurovalu? — Sedm let pro Tymošenkovou — Kam s nimi? — Architecture Week

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Hrobař eurovalu?

  0:18 do playlistu

  Hrobař eurovalu?
  Slovenský parlament čeká bez nadsázky historické hlasování. Poslanci mají rozhodnout nejen o dalším osudu záchranného fondu eurozóny, ale také o budoucnosti vlády Ivety Radičové. Premiérka totiž hlasování spojila s vyslovením důvěry vládě. Jak se nakonec zachová koaliční strana Svoboda a solidarita, která odmítá pomáhat zadluženým zemím eurozóny? Stane se Slovensko pomyslným hrobařem eurovalu? A jaké bude mít hlasování dopady na eurozónu a vnitřní politiku Slovenska? Do Bratislavy se spojíme s naší zpravodajkou Olgou Bakovou, dikutovat pak budou slovenský bývalý „pan euro“ Igor Barát a ekonom a politolog Petr Robejšek.

 • Sedm let pro Tymošenkovou

  22:01 do playlistu

  Sedm let pro Tymošenkovou
  Sedm let za překročení pravomocí. Takovým verdiktem skončil ostře sledovaný soud nad bývalou ukrajinskou premiérkou Julií Tymošenkovou. Poškodila podpisem dohod o dodávkách ruského plynu v roce 2009 úmyslně státní energetickou firmu Naftogaz, jak dnes rozhodl soud? Nebo verdikt soudu ovlivnily politické tlaky, jak naznačuje sama Tymošenková a celá opozice? A jak dnešní verdikt naruší vztahy Ukrajiny s Evropskou unií, která chování Kyjeva ve vztahu k opozici dlouhodobě kritizovala? V Kyjevě máme zpravodaje Miroslava Karase. Do studia přijde bývalý ukrajinský ministr hospodářství Bohdan Danylyšin, bývalý člen vlády Julie Tymošenkové, který v Česku získal politický azyl.

 • Kam s nimi?

  33:27 do playlistu

  Kam s nimi?
  Dokáže se česká armáda postarat o svou elitu? Podle čtyřicítky speciálně vycvičených vojáků, kteří byli nasazeni do bojových akcí v Afghánistánu, ne. Po rozpuštění speciální jednotky SOG totiž zůstávají v civilu. Armáda jim prý nedokázala nabídnout odpovídající uplatnění. Proč se nedaří armádě udržet špičkově vycvičené vojáky? Téma pro bývalého náčelníka generálního štábu Jiřího Šedivého.

 • Architecture Week

  48:03 do playlistu

  Architecture Week
  Praha hostí pátý ročník mezinárodního architektonického festivalu Architecture Week. A hostem Událostí, komentářů bude světově uznávaný peruánský architekt Louis Longhi.

Přehrát vše

Související