iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
19. 8. 2011
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

4 hlasy
4494
zhlédnutí

Události, komentáře

Laxní policie? — Bátora štěpí koalici — Výročí nezdařeného puče — Srpen 1968 ruskýma očima — Letní Letná

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Laxní policie?

  0:35 do playlistu

  Laxní policie?
  Hned čtyři trestní oznámení na lékaře Jaroslava Bartáka podaly jeho bývalé asistentky. Ženy v nich tvrdí, že je lékař sexuálně obtěžoval a fyzicky napadal. Přestože první trestní oznámení leží na polici více než rok, ta nezasáhla. Policejní prezident Perr Lessy teď chce postup svých podřízených prověřit. Jaroslav Barták s verzí bývalým asistentek nesouhlasí a tvrdí, že je obětí spiknutí tajných služeb. Na detaily se zeptáme Jaroslava Bartáka. Do studia přijde náměstek policejního prezidenta Martin Červíček, kterého se zeptáme, proč policie proti Bartákovi nezahájila stíhání po prvním svědectví.

 • Bátora štěpí koalici

  22:25 do playlistu

  Bátora štěpí koalici
  Úředník Ladislav Bátora dál štěpí koalici. Ministr školství Josef Dobeš /VV/ se sice distancoval od výroků svého podřízeného, TOP 09 to ale nestačí a chce, aby Bátora z resortu odešel. Do té doby odmítají ministři TOP 09 chodit na jednání vlády. Vadí TOP 09 opravdu výroky ministerského úředníka, nebo se snaží brzdit některé ze zákonů, jak tvrdí Věci veřejné? A jak spory uvnitř koalice zvládá řešit premiér Petr Nečas? Kauzu Bátora okomentuje šéfredaktor Respektu Erik Tabery.

 • Výročí nezdařeného puče

  29:53 do playlistu

  Výročí nezdařeného puče
  Chtěli zachránit Sovětský svaz, nakonec ale uspíšili jeho zánik. Přesně před 20 lety se skupina ortodoxních komunistů pokusila o mocenský puč. Do ulic Moskvy vjely tanky, ani ty ale nezabránily konci impéria. Jak zásadní roli sehrál nezdařený puč v osamostatňování se svazových republik? A co znamenal pro skomírající sovětské impérium? Téma pro historika Oldřicha Tůmu z Ústavu pro soudobé dějiny.

 • Srpen 1968 ruskýma očima

  37:28 do playlistu

  Srpen 1968 ruskýma očima
  Mnohem méně už si ale Rusové připomínají jiné výročí. Okupaci Československa v srpnu 1968. Jak se na příchod vojsk na území tehdejšího tzv. spřáteleného státu dívají s odstupem let aktéři tehdejších událostí a jak se k nim staví současná ruská společnost? Rozebereme s kolegou ze zahraniční redakce a bývalým zpravodajem ČT v Rusku Josefem Pazderkou, který editoval knihu Invaze 1968. Ruský pohled.

 • Letní Letná

  46:23 do playlistu

  Letní Letná
  Pražská Letná bude po roce patřit novému cirkusu. Osmý ročník festivalu Letní Letná zahájí francouzský soubor Malabar, který se představí na závěr pořadu.

Přehrát vše

Související