iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
7. 1. 2011
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

43 hlasů
10292
zhlédnutí

Události, komentáře

Komunistická minulost soudců — Klaus podpořil Hegera — Panika kolem dioxinů — Korektnost, nebo cenzura?

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Komunistická minulost soudců

  0:38 do playlistu

  Komunistická minulost soudců
  Česká justice se vyrovnává se svojí předlistopadovou minulostí. Ministerstvo spravedlnosti zveřejnilo seznam soudců a státních zástupců, kteří byli členy KSČ. Impulsem k tomu bylo rozhodnutí Ústavního soudu z listopadu loňského roku, podle kterého má veřejnost právo znát politickou minulost soudců. Bude ministerstvo zatím neúplný seznam doplňovat? A ovlivňuje předlistopadové členství ve straně rozhodování soudců i dnes? Debatovat budou ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil /ODS/, první viceprezident Soudcovské unie Tomáš Mottl a historik a publicista Petr Zídek.

 • Klaus podpořil Hegera

  22:15 do playlistu

  Klaus podpořil Hegera
  Prezident Klaus podpořil zdravotnické reformy Leoše Hegera /TOP 09/. Hromadné odchody lékařů označil za vydírání. Odborové kluby ale zahájily druhou fázi kampaně. Podrobnosti v reportáži.

 • Panika kolem dioxinů

  26:56 do playlistu

  Panika kolem dioxinů
  Evropa se děsí dioxinů. Ve vejcích a mase se šíří z Německa, kde byly karcinogenní dioxiny odhaleny i v krmném tuku. Sousední Slovensko už dočasně pozastavilo prodej potravin německého původu, které by mohly být kontaminované. Mělo by tak učinit i Česko? A jak ohrožuje dioxin lidský organismus? Rozebereme s prezidentem Agrární komory Janem Velebou a toxikologem Miroslavem Šutou.

 • Korektnost, nebo cenzura?

  41:23 do playlistu

  Korektnost, nebo cenzura?
  Dobrodružství Huckleberryho Finna čeká v USA nové vydání. Skutečně nové. Slovo negr, které použil Mark Twain, nahradí totiž slovo otrok. Jsou takové zásahy do díla přípustné? Téma pro překladatele a publicistu Jana Čápa.

Přehrát vše