iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
25. 11. 2010
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

46 hlasů
8028
zhlédnutí

Události, komentáře

Obtížné maturity? — Delší lhůta pro popření otcovství? — Americké trable s WikiLeaks — Barokní velikán

60 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Obtížné maturity?

  0:37 do playlistu

  Obtížné maturity?
  Náročnost státních maturit se snižovat nebude. Přestože až 15procentům škol hrozí, že v nich jejich žáci neuspějí. Nejvíce problémů tak mohou při jarní zkoušce mít nástavbové a dálkové obory a také školy soukromé. Uzavře tak ministerstvo některým studentům přístup k vyššímu vzdělání? Mohou státní maturity vrátit zkoušce kredit, o který přišla? Debatovat budou ministr školství Josef Dobeš /VV/ a Karel Dvořák, ředitel Středního odborného učiliště z Prahy 4.

 • Delší lhůta pro popření otcovství?

  19:35 do playlistu

  Delší lhůta pro popření otcovství?
  Lhůta na popření otcovství by mohla být až tři roky. Ale jen pro muže ženaté. Těm svobodným má zůstat stávající lhůta šesti měsíců. Počítá s tím návrh ministerstva spravedlnosti. Proč by měli mít ženatí muži delší dobu na popření otcovství? Diskutovat bude odbornice na rodinné právo z Palackého univerzity v Olomouci Milena Hrušková a Vladimír Cihlář z občanského sdružení Zákon 94, které považuje takový návrh za diskriminační.

 • Americké trable s WikiLeaks

  32:08 do playlistu

  Americké trable s WikiLeaks
  Spojené státy s obavami čekají, kdy server WikiLeaks zveřejní další citlivé dokumenty. Tentokrát se má dostat na veřejnost korespondence amerických diplomatů. USA už raději preventivně varují své zahraniční partnery. Jak se server WikiLeaks k citlivým dokumentům mohl dostat? A kdy je pro společnost ještě přínosné znát i skrývaná data, a kdy už ohrožují bezpečnost dané země? Do Washingtonu se spojíme se zpravodajem ČT Michalem Kubalem a v pražském studiu bude Oldřich Kužílek, poradce pro otevřenost veřejné správy.

 • Barokní velikán

  44:13 do playlistu

  Barokní velikán
  Dílo největšího českého barokního malíře Karla Škréty představí rozsáhlá výstava na Pražském hradě. Podrobnosti dodá kurátor Vít Vlnas, ředitel sbírek starého umění Národní galerie.

Přehrát vše

Související