iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
21. 10. 2010
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

89 hlasů
6553
zhlédnutí

Události, komentáře

Pátrání po Anně — Nebezpečná transfuze? — Senátní duel — Červená kniha

60 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Pátrání po Anně

  0:37 do playlistu

  Pátrání po Anně
  Policisté mají novou stopu v případu nezvěstné Anny Janatkové. Chytili podezřelého muže a po jeho výpovědi se vrátili do pražské Troje, kde devítiletá dívka před týdnem zmizela. Pomohl jim k tomu vzorek DNA nalezený na jedné z jejích věcí. Na aktuální informace z místa pátrání se zeptáme redaktorky ČT Veroniky Kabátové.

 • Nebezpečná transfuze?

  6:15 do playlistu

  Nebezpečná transfuze?
  Před třemi lety operovali tehdy sedmnáctiletého mladíka v Košicích po vážném úrazu a při transfuzi krve se nakazil virem HIV. Jde o první takový případ na Slovensku. Následně se zjistilo, že dárce mohl být nakažen v době, kdy krev daroval. Lékaři totiž nedokážou virus HIV odhalit, pokud je v těle jen několik dní. Kdo pochybil? Lékař, nebo dárce krve? Do Bratislavy se živě spojíme se zpravodajkou ČT Olgou Bakovou. Jak se dá něčemu takovému zabránit? A může se něco podobného stát i v Česku? Otázky pro Ladislava Machalu, infekcionistu z Infekční kliniky FN Na Bulovce.

 • Senátní duel

  21:25 do playlistu

  Senátní duel
  Do druhého kola senátních voleb poslali voliči obvodu Liberec stávajícího předsedu Senátu Přemysla Sobotku /ODS/ a současného hejtmana Libereckého kraje Stanislava Eichlera /ČSSD/. Oba se setkají v dnešním duelu.

 • Červená kniha

  43:41 do playlistu

  Červená kniha
  Na pulty českých knihkupectví se dostala kniha slavného psychologa Carla Gustava Junga – Liber Novus neboli Červená kniha. Podle odborníků „klíč“ Jungova díla. Kniha ležela od jeho smrti v roce 1961 v trezoru švýcarské banky a jeho rodina kvůli obavám z kompromitace odmítala její zveřejnění. Až před deseti lety je přesvědčil historik Sonu Shamdasani, který bude hostem Událostí, komentářů. 

Přehrát vše

Související