iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
17. 9. 2010
23:00 na ČT24

1 2 3 4 5

18 hlasů
4571
zhlédnutí

Události, komentáře

Postižení bez koruny? — Útok na papeže? — Zatčený Zakajev — Chudí Američané? — Martin Štěpánek 1947 - 2010

60 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Postižení bez koruny?

  0:36 do playlistu

  Postižení bez koruny?
  Množí se případy, kdy se zdravotně postižení lidé ocitají bez peněz. Nově se totiž proti rozhodnutí lékaře, který jim odebral invalidní důchod, odvolávají k České správě sociálního zabezpečení. A ta nedodržuje 90denní správní lhůtu. Situaci už začalo prověřovat i ministerstvo sociálních věcí. Proč úřad stanovenou lhůtu neplní? Dochází k pochybení jen ve výjimečných případech, nebo je špatně nastaven celý systém? Debatovat budou Václav Krása, předseda Národní rady osob se zdravotním postižením, a Jiří Král z ministerstva práce a sociálních věcí.

 • Útok na papeže?

  15:42 do playlistu

  Útok na papeže?
  Druhý den papežovy návštěvy Velké Británie zahájilo zatýkání. Policie zadržela v Londýně pět osob, které měly být pro Benedikta XVI. hrozbou. Kdo byl zatčen a jak měli papeže ohrozit, není zatím jasné. Na podrobnosti se do Londýna zeptáme našeho zvláštního zpravodaje Pavla Vondry.

 • Zatčený Zakajev

  23:12 do playlistu

  Zatčený Zakajev
  Polské úřady splnily, co slíbily. Na základě mezinárodního zatykače zadržely exilového čečenského vůdce Achmeda Zakajeva, který do Varšavy přiletěl na Světový kongres čečenského národa. Vydání do Ruska, které ho viní z podílu na teroristických akcích, je ale nepravděpodobné. Chovají se Poláci vůči Rusku jako „chytrá horákyně“? A jak vlivnou roli hraje Zakajev mezi Čečenci? Zeptáme se Karla Svobody z FSV UK.

 • Chudí Američané?

  31:57 do playlistu

  Chudí Američané?
  Spojeným státům se nedaří bojovat proti chudobě. Pod její hranicí žije totiž podle statistik 44 milionů Američanů, tedy každý sedmý obyvatel USA. Je to pouze důsledek dopadů ekonomické krize? A jak neradostná statistika ovlivní podzimní volby do Kongresu? Téma pro Pavla Tomáška z Aktuálně.cz.

 • Martin Štěpánek 1947 - 2010

  42:05 do playlistu

  Martin Štěpánek 1947 - 2010
  Martin Štěpánek, herec a novinář, spáchal ve čtvrtek večer sebevraždu. Zavzpomíná Pavel Pecháček, bývalý ředitel české sekce Svobodné Evropy a Hlasu Ameriky.

Přehrát vše