iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
15. 7. 2010
23:00 na ČT24

1 2 3 4 5

13 hlasů
2915
zhlédnutí

Události, komentáře

Studénka - závěry vyšetřování — Předražené oddlužení? — Mikuláš Dzurinda - rozhovor — Charles Mackerras /1925 – 2010/ — Colours of Ostrava

60 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Studénka - závěry vyšetřování

  0:38 do playlistu

  Studénka - závěry vyšetřování
  Po dvou letech skončilo vyšetřování nehody vlaku ve Studénce – podle závěrečné zprávy byla příčinou tragédie souhra mnoha zanedbání. Hlavní díl zodpovědnosti za to podle vyšetřovatelů nese subdodavatelská firma Bögl a Krýsl, která měla opravu mostu na starosti. Ta ale výsledky šetření odmítá. Je hlavním viníkem stavební firma, nebo selhal i dozor státních úředníků? Mluvit o tom budeme s vedoucím vyšetřovacího týmu Jiřím Jíchou a právním zástupcem společnosti Bögl a Krýsl Radkem Ondrušem.

 • Předražené oddlužení?

  17:23 do playlistu

  Předražené oddlužení?
  Do dvojnásobné pasti mohou spadnout lidé, kteří mají problémy se splácením úvěrů. Pokud svěří správu svého dluhu tzv. oddlužovacím agenturám, hrozí, jak varuje organizace Člověk v tísni a Česká bankovní asociace, že ve finále zaplatí ještě mnohem víc – a to někdy i o víc než třetinu. Jak přesně oddlužovací agentury fungují? A na co si u takových služeb dávat pozor? Zeptáme se Daniela Hůleho z Člověka v tísni.

 • Mikuláš Dzurinda - rozhovor

  27:35 do playlistu

  Mikuláš Dzurinda - rozhovor
  Slovenská vláda dnes s výhradami schválila vznik evropského záchranného fondu. Rezervovaný postoj Slovenska k pomoci zadluženému Řecku během návštěvy Česka vysvětloval ministr zahraničí Mikuláš Dzurinda. Se šéfem slovenské diplomacie vám nabídneme exkluzivní rozhovor.

 • Charles Mackerras /1925 – 2010/

  33:08 do playlistu

  Charles Mackerras /1925 – 2010/
  Ve věku 84 let zemřel sir Charles Mackerras – slavný dirigent, který měl vřelý vztah k Česku – v Praze studoval, víc než půl století hrál jako hostující dirigent s Českou filharmonií a pro svět objevil české skladatele Leoše Janáčka a Bohuslava Martinů. O Charlesovi Mackerrasovi si budeme povídat s bývalým ministrem kultury Václavem Riedlbauchem, který výjimečného dirigenta osobně znal.

 • Colours of Ostrava

  43:03 do playlistu

  Colours of Ostrava
  V Ostravě dnes začíná čtyřdenní hudební festival Colours of Ostrava. Pestrou přehlídku nejrůznějších žánrů zahájí koncert kapely The Gypsy Queens and Kings, jedné z největších hvězd současné romské hudby. Zpovídat budeme přímo jednoho ze členů kapely.

Přehrát vše