iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
8. 6. 2010
23:00 na ČT24

1 2 3 4 5

11 hlasů
7070
zhlédnutí

Události, komentáře

Školné na obzoru — Rozpočet pod dohledem — 20 let od svobodných voleb — Zdivočelá země

60 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Školné na obzoru

  0:37 do playlistu

  Školné na obzoru
  Vyjednávání o programu možné koalice přináší první konkrétní body. Jeden zásadní se rýsuje ve školství – všechny tři strany jsou totiž pro školné na vysokých školách. Dokážou se ale strany dohodnout na jeho podobě? Prosadí tzv. odložené školné? A neztíží školné přístup k terciárnímu vzdělávání? Debatovat ve studiu budou vyjednávači stran pro oblast školství Jan Vitula z TOP 09 a Josef Dobeš z VV.

 • Rozpočet pod dohledem

  23:40 do playlistu

  Rozpočet pod dohledem
  Na rozpočet České republiky bude dohlížet Brusel. Stejně tak bude EU kontrolovat rozpočty i zbylých šestadvaceti členů unie. Dohodli se na tom v pondělí večer ministři financí členských zemí. Jak bude kontrola probíhat? Co všechno budou bruselští úředníci chtít vidět? A nerezignuje tímto krokem Česká republika na svoji suverenitu? Rozebereme s náměstkem ministra financí Tomášem Zídkem.

 • 20 let od svobodných voleb

  34:22 do playlistu

  20 let od svobodných voleb
  Když Češi před týdnem volili, málokdo si asi vzpomněl, že svobodné volby ještě nedávno nebyly samozřejmostí. 8. červen 1990 přinesl zásadní změnu – v Československu proběhly první svobodné volby od roku 1946. A zájem o ně byl mimořádný. K volebním urnám přišlo 96 procent voličů. Jaká panovala atmosféra? A přinesly demokratické volby očekávané výsledky? Téma pro současného místopředsedu Senátu a někdejšího představitele vítězného Občanského fóra Petra Pitharta.

 • Zdivočelá země

  46:30 do playlistu

  Zdivočelá země
  Česká televize začíná natáčet další sérii seriálu Zdivočelá země. A do studia proto přijde scenárista Jiří Stránský, podle jehož knižní předlohy seriál vznikl.

Přehrát vše

Související