iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
22. 4. 2010
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

5 hlasů
2706
zhlédnutí

Události, komentáře

Vlček z kola ven — Politická krize v Belgii — Nová stodolarovka — Digitalizace zlatého fondu

60 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Vlček z kola ven

  0:39 do playlistu

  Vlček z kola ven
  Miloslav Vlček rezignoval na funkci předsedy Poslanecké sněmovny i poslance. Kandidovat nebude ani do květnových voleb. Vlčkovi zlomily vaz lži a polopravdy při vysvětlování svých finančních kauz. Dostal se pod tlak nejen politických konkurentů ČSSD, ale i vlastní strany. Miloslav Vlček je prvním v řadě předsedů parlamentních komor, který musel odstoupit před koncem svého mandátu. Co znamenají Vlčkovy kauzy pro ČSSD? A jak se působení Miloslava Vlčka zapsalo do české politiky? Rozebereme to s komentátory – Alexandrem Mitrofanovem z Práva a Miroslavem Koreckým z Týdne.

 • Politická krize v Belgii

  19:36 do playlistu

  Politická krize v Belgii
  Belgie se opět noří do vážné politické krize kvůli sporům dvou hlavních jazykových komunit, Vlámů a Valonů. Premiér Yves Leterme se ani ne po půl roce rozhodl po odchodu jedné ze dvou hlavních vlámských stran z vládní koalice podat demisi. Spory se vedou dlouhodobě o rozdělení regionů mezi frankofonní a vlámské komunity a také o volební práva – voliči v oblastech spadajících pod Vlámsko si totiž mohou vybírat pouze z vlámských politiků. Kráčí Belgie směrem k rozdělení země? Proč se nedaří zájmy obou jazykových komunit sladit? Živě z Bruselu se přihlásí naše zpravodajka Eva Hrnčířová. Do souvislostí současnou belgickou politickou krizi zasadí historik Eduard Hulicius.

 • Nová stodolarovka

  34:04 do playlistu

  Nová stodolarovka
  Podobizna Benjamina Franclina zůstává, přibývají ale nejmodernější ochranné prvky. Stodolarovka, vůbec nejvíc padělaná bankovka na světě, dostává po téměř patnácti letech bez úprav nový kabát. Do oběhu vstoupí v únoru příštího roku. Jaké nové prvky ji mají chránit? A budou na ní teď padělatelé krátcí, nebo se jim i s nejmodernějšími technologiemi daří držet krok? Zeptáme se odborníka na problematiku padělání z Pražské policejní správy Michala Ihnáta.

 • Digitalizace zlatého fondu

  42:43 do playlistu

  Digitalizace zlatého fondu
  Ministerstvo kultury plánuje digitalizovat zlatý fond české kinematografie. Dvoustovka filmů by měla být během čtyř let převedena do vysoké digitální kvality, která jim navrátí barvu, ostrost a kontrast obrazu i čistý zvuk. Jak se filmy k digitální restauraci vybíraly? Myslelo se na rovnoměrné zastoupení různých tvůrců a žánrů – včetně třeba propagandistických filmů? A nemůže výsledný výběr pokřivit obraz historie? Téma pro vedoucího katedry FAMU International Michala Breganta.

Přehrát vše

Související