iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
24. 11. 2013
10:45 na ČT2

1 2 3 4 5

1 hlas
2877
zhlédnutí

Chcete mě?

Žehnání zvířat — Miniseriál: Naši plazi a obojživelníci — Soužití se psem – program pro děti — Nabídka psů z Děčína

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Žehnání zvířat

  0:40 do playlistu

  Žehnání zvířat
  Římskokatolická farnost v Českém Brodě pořádá již několikátým rokem k Mezinárodnímu dni zvířat, který připadá na 4. října, na počest svatého Františka z Assisi, žehnání zvířatům. Svatý František z Assisi byl mnich františkánského řádu a celý svůj život zasvětil péči o nemocná a opuštěná zvířata. Zemřel 4. října 1226. V loňském roce se k žehnání sešlo několik pejsků, dvě vodní želvy, pět morčat a osmáci degu. Letos si tuto akci nenechá ujít jorkšírka Bijou, kterou s sebou přivezou Marta Kubišová s dcerou Kateřinou. Žehnání zvířat probíhá i v zahraničí. Například v New Yorku je to velký svátek, který má dlouholetou tradici. Do katedrály St. John the Divine na newyorském Manhattanu přijíždějí majitelé zvířat nejrůznějších druhů. Katedrála a její okolí je v tento den otevřena slonům, koním, lamám, plazům a obojživelníkům všeho druhu, pavoukům, myškám, psům a kočkám, opicím, papouškům, husám, prasátkům… Dveře jsou tu otevřena skutečna pro jakéhokoliv tvora živočišné říše. A nechybí ani děti se svými plyšáky. Akce se těší oblibě široké veřejnosti. Podívejte se na reportáž z Českého Brodu. Třeba se tam příští rok vypravíte i vy. Akce není určena pouze věřícím, zváni jste všichni.

 • Miniseriál: Naši plazi a obojživelníci

  7:37 do playlistu

  Miniseriál: Naši plazi a obojživelníci
  V tomto dílu miniseriálu, ve kterém se zabýváme plazy a obojživelníky České republiky, se dozvíme něco o čolku dravém.

 • Listárna
 • Soužití se psem – program pro děti

  12:42 do playlistu

  Soužití se psem – program pro děti
  František Šusta se věnuje výcviku zvířat metodou pozitivní motivace. V jednom z minulých dílů jsme ho navštívili v pražské zoologické zahradě, kde pracuje, a nakoukli jsme do zákulisí výcviku zvířat. Tentokrát se v reportáži budeme věnovat výcviku psů a s tím souvisí i program určený široké veřejnosti. Cílem programu je naučit děti správnému chování ke psům.

 • Nabídka psů z Děčína

  20:25 do playlistu

  Nabídka psů z Děčína
  Městský útulek pro toulavá a opuštěná zvířata Pod Chlumem 408, Děčín III - Staré Město telefon: 605 801 617, 412 510 594 číslo účtu: 19–921402389/0800, variabilní symbol: 3410142321 www.utulek.mmdecin.cz

 • Soutěž

Přehrát vše

Související