iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
3. 3. 2016
22:20 na ČT1

1 2 3 4 5

8 hlasů
9687
zhlédnutí

Gejzír

Praha očima lidí bez domova — Úplné zatmění Slunce — Příběh verzatilky — Bubny Jana Vágnera — Lyžování v praze

29 min | další Zábava »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Praha očima lidí bez domova

  1:15 do playlistu

  Praha očima lidí bez domova
  Velkým hitem posledních let je takzvaná zážitková turistika. Dnes už si můžete dopřát kdeco. Unikátní projekt „Poznej Prahu očima lidí bez domova“ vám ukáže, jaký je život bez kreditky, auta, ledničky, pračky a především vlastního bytu.

 • Úplné zatmění Slunce

  6:57 do playlistu

  Úplné zatmění Slunce
  Tento úkaz fascinoval českého matematika a fotografa Miloslava Druckmüllera natolik, že přišel s převratným objevem. Vymyslel algoritmy a počítačové programy, které umožňují zachytit zatmění v plné nádheře.

 • Příběh verzatilky

  12:20 do playlistu

  Příběh verzatilky
  Češi přispěli k pokroku lidstva celou řadou vynálezů, včetně verzatilky, která přišla na svět v roce 1937 v Českých Budějovicích. Její příběh se ale začal psát o víc než sto let dřív a první písmena do něj vepsal truhlář z malého městečka u Vídně.

 • Bubny Jana Vágnera

  17:46 do playlistu

  Bubny Jana Vágnera
  Jde pravděpodobně o nejstarší hudební nástroj v dějinách. Jeho zvuk v člověku údajně navozuje harmonii, pomáhá mu zbavit se stresu a dovede ho uvést i do stavu změněného vědomí. Jedny vyhlášené bubny se překvapivě vyrábějí u nás, navíc v malé dílně a v malé vesnici za Prahou.

 • Lyžování v Praze

  23:32 do playlistu

  Lyžování v Praze
  Vynález zvaný ski do naší metropole přivezl z Norska v roce 1887 průmyslník Josef Rössler Ořovský. Vybavení z té doby většinou odpočívá v muzeích. Představíme vám ale partu nadšenců, kteří na něm i dnes brázdí svahy a dokonce získávají medaile na světových šampionátech.

Přehrát vše

Související