iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
19. 11. 2015
20:05 na ČT1

1 2 3 4 5

3 hlasy
8293
zhlédnutí

Gejzír

Rudolf Hrušínský — Život s cizím srdcem — 140 let pražské MHD — Autokros u nás — Magdalena Dobromila Rettigová

29 min | další Zábava »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Rudolf Hrušínský

  1:20 do playlistu

  Rudolf Hrušínský
  Mluví se o něm jako o českém Jeanu Gabinovi. Patřil mezi hrstku herců, o kterých se říká, že „ani nemusejí hrát, stačí, když jsou“. Rudolf Hrušínský by letos oslavil 95. narozeniny, tak si pojďme připomenout alespoň některé z jeho nesmrtelných rolí.

 • Život s cizím srdcem

  7:04 do playlistu

  Život s cizím srdcem
  Představíme vám Rudolfa Sekavu z Jihlavy. Byl třetím v pořadí, jemuž ve stejné nemocnici voperovali cizí životadárnou pumpu. A dnes je nejdéle žijícím člověkem s transplantovaným srdcem v zemi. Ve světovém žebříčku mu v tomto ohledu patří páté místo.

 • 140 let pražské MHD

  12:30 do playlistu

  140 let pražské MHD
  Přesně před 140 lety jejími ulicemi slavnostně projela první tramvaj tažená bujnými oři, takzvaná koňka. Její kolegyně poháněné elektřinou se v naší stověžaté matičce zabydlely až na přelomu 19. a 20. století. Dnes Pražský dopravní podnik přepraví ročně až miliardu lidí.

 • Autokros u nás

  18:07 do playlistu

  Autokros u nás
  Jedním z nejoblíbenějších motoristických sportů u nás je autokros. Kromě oficiálního mistrovství republiky se na našich tratích koná i řada dalších závodů, na nichž si plní své sny autokrosoví amatéři a s nadějí, že se jednou probojují mezi profesionály.

 • Magdalena Dobromila Rettigová

  23:19 do playlistu

  Magdalena Dobromila Rettigová
  Toužila být slavnou spisovatelkou. Stýkala se s obrozenci, organizovala vlastenecké dýchánky a výlety. Vedla vlastní společenský salón, kde se četly české knihy a psala pro časopis Květy. Sama je pak autorkou několika knih.

Přehrát vše

Související