iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
8. 11. 2014
17:15 na ČT2

1 2 3 4 5

28 hlasů
12429
zhlédnutí

Příběhy neobyčejné energie

To jsme si zase užili světa

Odborně školení dobrovolníci ze sdružení Radovanovy cesty umožňují dětem s autismem vesele trávit volný čas.

26 min | další Seriály »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

Jana Doležalová 13.11.2014 13:55 (!) reagovat 1 + - 0

Zdravím

Konečně se o autismu začíná mluvit a vědět.Sami máme 3o-tiletého aspergera.Ráda bych ho zapojila do nějakého dění mimo rodinu,ale nevím jak ho dostat mezi lidi.Je chytrý,připomíná mi Marka z vašeho pořadu.Hraje počítačové hry a sleduje naučné pořady v televizi.Co s ním bude až my tu nebudem? Má nějakou perspektivu ? Jana D.

Člověk 13.11.2014 15:43 (!) reagovat 9 + - 4

Aspergerův syndrom

Mluvit o člověku jako o aspergerovi je otřesné! Nedali jste mu jméno? Existuje Asociace pomáhající lidem s autismem. Podívejte se na jejich stránky www.apla.cz Lze předpokládat, že informace z těchto stránek budou pro vás vítanou inspirací.

Jana Š. 14.11.2014 20:08 (!) reagovat 7 + - 9

Je snadné vidět druhé, že?

Kritizujete maminku, která popisovala fakta a sám se podepíšete jako člověk :-D. Fakt jste mě rozesmál :-D. Nebo vám taky nedali jméno, a tak jste citlivější na tuto problematiku? ;-)

Člověk 16.11.2014 17:29 (!) reagovat 10 + - 4

Pro ironickou Janu

Váš výsmech svědčí o vašem nepochopení mého příspěvku. Je podstatný rozdíl mezi tím, když sebe v internetové diskusi označím za Člověka a když máma o svém dítěti mluví jako o asperegerovi. Kdybyste vy měla potomka s Aspergerovým syndromem, také byste říkala, že máte doma aspergera ???

Eva 20.11.2014 2:17 (!) reagovat 6 + - 7

niekto nerad uvadza meno svojich deti.

Preco by mama mala uvadzat meno svojho dietata v internetovej diskuzi? Mozno nechcela uviest jeho meno ako vy svoje, tak ho nahradila prezyvkou. Tiez mam doma syna co ma aspergra - nebol este diagnostikovany uplne. Tu ide o fakt ze to video krasne ukazuje skalu autizmu. Milujem svoje dieta i ked niekedy je to tazke. Deti su vsak dar, nech su akekolvek. A nechytajte za slovicko Clovek. Klidek.

Člověk 24.11.2014 18:26 (!) reagovat 8 + - 3

Čtete nepozorně ...

Píšete: "...mam doma syna co ma aspergra...". Paní Doležalová však napsala: "máme 3o-tiletého aspergera." Chápete, že v tom je podstatný rozdíl? Domýšlíte si, co neříkám a ani si nemyslím. Nechci, aby napsala jeho jméno. Avšak mluvit o člověku jako o aspergerovi je necitlivé, nelidské. Kdyby napsala: "Máme syna s Aspergerovým syndromem nebo syna s aspergerem, bylo by to v pořádku. Paní Doležalová napsala ve svém příspěvku dvě otázky, vyjádřila obavu o budoucnost potomka. Jsem vstřícný a vnímavý člověk, a proto jsem jí poskytl informaci, které by pro její rodinu mohla být užitečná. Ironická Jana Š. pouze napsala posměšnou reakci na můj příspěvek. Ani vy jste paní Doležalové neposkytla nějakou potřebnou praktickou informaci, ačkoli se dá předpokládat, že byste jí mohla poradit.

jana 11.11.2014 9:14 (!) reagovat 11 + - 0

poděkování

Děkuji moc tvůrcům pořadu.Děkuji všem těm dobrovolníkům za jejich práci.Taky patřím do dobrovolnické rodiny .Hodně sil a energie přeji!jana

Související