iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
13. 2. 2016
19:00 na ČT1

Nejchytřejší Čech

(II. řada)

Finále

Soutěž, ve které vítězí ten, kdo má nejbystřejší mozek. Na toho nejlepšího čeká milion korun ve zlatých dukátech.

96 min | další Zábava »

Pořad bylo možné přehrát do 31. 12. 2017
U zvoleného pořadu si můžete přehrát bonusy.

 • Zastarávání IQ testů

  do playlistu

  Zastarávání IQ testů

  Laici většinou mají představu, že jsou psychologové při měření inteligence schopni každého podle předem nastavených norem velmi jednoduše ohodnotit. V praxi je to však mnohem složitější… Právě na normy IQ testů a jejich zastarávání jsme se ve čtvrtém videu z naší série O inteligenci zeptali doc. PhDr. Marka Preisse, Ph.D. z Psychiatrického centra Praha.

 • O disciplínách – Postřeh a paměť
 • Stres je prospěšný, jen možná nevíte proč

  do playlistu

  Stres je prospěšný, jen možná nevíte proč

  Musí být pro člověka stres výhradně negativní? Jak na něj reaguje naše tělo a jaké jsou hlavní rozdíly mezi stresem akutním a dlouhodobým? Na tyto otázky nám v dalším videu ze série O inteligenci odpovídal ppkl. doc. MUDr. Jan Vevera, Ph.D. – vedoucí psychiatr 7. polní nemocnice Armády České republiky.

 • Efekt kotvy

  do playlistu

  Efekt kotvy

  Nakupování se stalo v posledních letech naším národním koníčkem. Jestli se třeba zrovna chystáte zase někam vyrazit, tak se raději nejdříve podívejte na dalšího video našeho pouličního vědce. Jiří Havelka vám tentokrát poodhalí, jak funguje jeden z nejběžnějších prodejních triků…

 • Světlo a stín

  do playlistu

  Světlo a stín

  Věci se občas zdají být naprosto jinak, než ve skutečnosti jsou. Náš mozek totiž neustále dělá svět kolem nás smysluplným, k čemuž využívá zkušenosti z minulosti. Existuje ale věc, se kterou se setkáváme každý den a přitom vytváří jednu z největších optických iluzí vůbec – stín.

Související