iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
3. 6. 2016
18:15 na ČT :D

1 2 3 4 5

0 hlasů
1470
zhlédnutí

Tamtam

Dvojice animovaných dobrodruhů pro vás vybírá tipy na ty nejzajímavější víkendové akce a události na výlety s dětmi.

20 min | další Děti a mládež »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Řecká sobota na hradě Veveří

  1:07 do playlistu

  Řecká sobota na hradě Veveří
  Milovníci Řecka a řecké kultury mají v sobotu sraz na hradě Veveří. Těšit se můžete na řecké tance, hopááá! A také se nějaké naučit, hopááá! A také se poučíte na výstavě o významných Řecích a Řekyních a samozřejmě nebudou chybět řecké dobroty!

 • Průvod Karla IV. s korunovačními klenoty na Karlštejn

  2:06 do playlistu

  Průvod Karla IV. s korunovačními klenoty na Karlštejn
  Slyšte, slyšte, na vědomost se dává, že Karel IV. z Boží milosti císař Římský a Český král, se svou chotí královnou Alžbětou Pomořanskou, s rytíři, jezdci a dalšími příslušníky královského dvora, vyjede ve vší slávě v sobotu dne 4. června L. P. 2016 z Radotína. Bude pak pokračovat přes Černošice a Mokropsy do Dobřichovic, kde stráví noc. V neděli se průvod vydá z Dobřichovic přes Lety, Řevnice, Zadní a Hlásnou Třebaň na Karlštejn, aby zde v Kapli sv. Kříže slavnostně uložil korunovační klenoty. Na trase mezi Berounem a Karlštejnem bude možné potkat též poselstvo bavorského vévody Štěpána II.

 • Jihočeské motocyklové muzeum

  3:02 do playlistu

  Jihočeské motocyklové muzeum
  Máte rádi motorky, motory a vůni benzínu? To byste měli vyrazit do muzea motorek, je jich zde zaparkovaných skoro sto a k tomu spousta historických jízdních kol, dětských vozítek, modelů letadel a zajímavých starých mechanických hraček.

 • Den dětí s ostravskými pověstmi

  6:00 do playlistu

  Den dětí s ostravskými pověstmi
  Kdo se nebojí výšek, ten v sobotu na ochozu vyhlídkové věže Nové radnice uslyší tajuplné ostravské pověsti. Dozvíte se, jak se dostal do znaku Ostravy bílý kůň, uslyšíte pověst o Slezskoostravském hradě a také o zaniklých hradech na Landeku a v centru města. V pověstech Ostravy se to jen hemží nadpřirozenými bytostmi, jako jsou Černá kněžna, Bílá paní, permoníci, vodníci či železní mužíčci… Tak co, už jste dostatečně zvědaví?

 • Týden čtení dětem s Déčkem

  6:54 do playlistu

  Týden čtení dětem s Déčkem
  Co čtete nejraději? Pohádky, sci-fi, historické romány nebo třeba detektivky? Je to vlastně jedno, vezměte nějakou oblíbenou či rozečtenou knížku a čtěte si společně s rodiči a sourozenci, tento týden totiž probíhá Týden čtení dětem. Číst pro děti se bude na mnoha místech po celé ČR, ve školách, v knihovnách, kavárnách i divadlech a pohádku si můžete poslechnout od mnoha známých osobností.

 • Hvězdárna Ondřejov

  8:00 do playlistu

  Hvězdárna Ondřejov
  Všichni milovníci vesmíru a vědeckého bádání občas navštíví hvězdárnu. Už jste byli na té nad Ondřejovem, která patří mezi nejdůležitější astronomická pracoviště v Evropě? Vědci zde pozorují Slunce a jiné hvězdy, zkoumají meziplanetární hmoty a vysokoenergetické objekty ve vesmíru. Během prohlídky se dozvíte o založení hvězdárny, v historické kopuli uvidíte expozici věnovanou vývoji hvězdárny a řadu zajímavých přístrojů. A hlavně se dozvíte o současném poslání observatoře a probíhajícím bádání.

 • Festival kreativního a logického hraní

  11:19 do playlistu

  Festival kreativního a logického hraní
  Festival hraní, vyrábění a stavění pro celou rodinu! V tvořivých dílnách si vyrobíte třeba originální potisk trička, vlastní domácí loutkové divadlo či náramky přátelství. Kluci i holky budou stavět obrovské vláčkodráhy a otestují stavebnice z převodových koleček. Vyzkoušíte svou šikovnost při skládání origami a otestujete logické myšlení u hlavolamů. Mladší sourozenci si pohrají v koutku dřevěných hraček a prozkoumají magnetickou stavebnici. A rodiče se mohou poradit v logopedické poradně i v poradně zdravých školních batohů.

 • Čas pro neobyčejné zážitky

  12:17 do playlistu

  Čas pro neobyčejné zážitky
  Zažijte město Polička jinak! Když se trochu sešeří a všechno ztichne, je toulání po městě úplně jiný zážitek. Speciální a zcela neobyčejný program pro večerní a noční poutníky bude k vidění nejen v galerii a muzeu, ale také ve školách, kostelech, centru volného času a na spoustě dalších zajímavých míst. To byste si rozhodně neměli nechat ujít.

 • Děti hrají dětem

  13:15 do playlistu

  Děti hrají dětem
  Že je chození do ZUŠky neboli lidušky nuda? O opaku vás přesvědčí kapely, jejichž členové jsou právě žáci a žákyně Lidových škol umění. Přijďte si poslechnout, jak to pořádně rozjedou na nádvoří zámku v Libochovicích a třeba vás to inspiruje k založení vlastní kapely nebo k přihlášení do nějakého hudebního kurzu.

 • Večerníček slaví 50 let

  14:00 do playlistu

  Večerníček slaví 50 let
  Bez Večerníčku neusnete a spoustu pohádek znáte skoro zpaměti? Tak to by vám neměla uniknout výstava, která je zároveň oslavou Večerníčkových 50. narozenin. Potkáte na ní všechny známé večerníčkové postavičky, uvidíte spoustu kostýmů, můžete se na některé pohádky podívat a hlavně si v animační dílničce vyzkoušíte, jak se Večerníčky vyrábějí.

 • Pradědečkův traktor

  16:52 do playlistu

  Pradědečkův traktor
  Jsou velké, silné a pořádné výkonné! Přece traktory! Spoustu krásných historických kousků uvidíte o víkendu v Čáslavi. Budete je moci pořádně omrknout ze všech stran a některé dokonce uvidíte v akci při orání. A pozor, letos budou k vidění hlavně unikátní traktory Škoda, protože tato značka letos slaví 90 let od zahájení výroby traktorů.

 • Soutěž
 • Rekapitulace

Přehrát vše

Související