Tamtam

3. červen 2016

Obsah dílu

Řecká sobota na hradě Veveří — Průvod Karla IV. s korunovačními klenoty na Karlštejn — Jihočeské motocyklové muzeum — Den dětí s ostravskými pověstmi — Týden čtení dětem s Déčkem — Hvězdárna Ondřejov — Festival kreativního a logického hraní — Čas pro neobyčejné zážitky — Děti hrají dětem — Večerníček slaví 50 let — Pradědečkův traktor — Soutěž — Rekapitulace

Části dílu

01:07
Řecká sobota na hradě Veveří
  Milovníci Řecka a řecké kultury mají v sobotu sraz na hradě Veveří. Těšit se můžete na řecké tance, hopááá! A také se nějaké naučit, hopááá! A také se poučíte na výstavě o významných Řecích a Řekyních a samozřejmě nebudou chybět řecké dobroty!
  02:06
  Průvod Karla IV. s korunovačními klenoty na Karlštejn
   Slyšte, slyšte, na vědomost se dává, že Karel IV. z Boží milosti císař Římský a Český král, se svou chotí královnou Alžbětou Pomořanskou, s rytíři, jezdci a dalšími příslušníky královského dvora, vyjede ve vší slávě v sobotu dne 4. června L. P. 2016 z Radotína. Bude pak pokračovat přes Černošice a Mokropsy do Dobřichovic, kde stráví noc. V neděli se průvod vydá z Dobřichovic přes Lety, Řevnice, Zadní a Hlásnou Třebaň na Karlštejn, aby zde v Kapli sv. Kříže slavnostně uložil korunovační klenoty. Na trase mezi Berounem a Karlštejnem bude možné potkat též poselstvo bavorského vévody Štěpána II.
   03:02
   Jihočeské motocyklové muzeum
    Máte rádi motorky, motory a vůni benzínu? To byste měli vyrazit do muzea motorek, je jich zde zaparkovaných skoro sto a k tomu spousta historických jízdních kol, dětských vozítek, modelů letadel a zajímavých starých mechanických hraček.
    06:00
    Den dětí s ostravskými pověstmi
     Kdo se nebojí výšek, ten v sobotu na ochozu vyhlídkové věže Nové radnice uslyší tajuplné ostravské pověsti. Dozvíte se, jak se dostal do znaku Ostravy bílý kůň, uslyšíte pověst o Slezskoostravském hradě a také o zaniklých hradech na Landeku a v centru města. V pověstech Ostravy se to jen hemží nadpřirozenými bytostmi, jako jsou Černá kněžna, Bílá paní, permoníci, vodníci či železní mužíčci… Tak co, už jste dostatečně zvědaví?
     06:54
     Týden čtení dětem s Déčkem
      Co čtete nejraději? Pohádky, sci-fi, historické romány nebo třeba detektivky? Je to vlastně jedno, vezměte nějakou oblíbenou či rozečtenou knížku a čtěte si společně s rodiči a sourozenci, tento týden totiž probíhá Týden čtení dětem. Číst pro děti se bude na mnoha místech po celé ČR, ve školách, v knihovnách, kavárnách i divadlech a pohádku si můžete poslechnout od mnoha známých osobností.
      08:00
      Hvězdárna Ondřejov
       Všichni milovníci vesmíru a vědeckého bádání občas navštíví hvězdárnu. Už jste byli na té nad Ondřejovem, která patří mezi nejdůležitější astronomická pracoviště v Evropě? Vědci zde pozorují Slunce a jiné hvězdy, zkoumají meziplanetární hmoty a vysokoenergetické objekty ve vesmíru. Během prohlídky se dozvíte o založení hvězdárny, v historické kopuli uvidíte expozici věnovanou vývoji hvězdárny a řadu zajímavých přístrojů. A hlavně se dozvíte o současném poslání observatoře a probíhajícím bádání.
       11:19
       Festival kreativního a logického hraní
        Festival hraní, vyrábění a stavění pro celou rodinu! V tvořivých dílnách si vyrobíte třeba originální potisk trička, vlastní domácí loutkové divadlo či náramky přátelství. Kluci i holky budou stavět obrovské vláčkodráhy a otestují stavebnice z převodových koleček. Vyzkoušíte svou šikovnost při skládání origami a otestujete logické myšlení u hlavolamů. Mladší sourozenci si pohrají v koutku dřevěných hraček a prozkoumají magnetickou stavebnici. A rodiče se mohou poradit v logopedické poradně i v poradně zdravých školních batohů.
        12:17
        Čas pro neobyčejné zážitky
         Zažijte město Polička jinak! Když se trochu sešeří a všechno ztichne, je toulání po městě úplně jiný zážitek. Speciální a zcela neobyčejný program pro večerní a noční poutníky bude k vidění nejen v galerii a muzeu, ale také ve školách, kostelech, centru volného času a na spoustě dalších zajímavých míst. To byste si rozhodně neměli nechat ujít.
         13:15
         Děti hrají dětem
          Že je chození do ZUŠky neboli lidušky nuda? O opaku vás přesvědčí kapely, jejichž členové jsou právě žáci a žákyně Lidových škol umění. Přijďte si poslechnout, jak to pořádně rozjedou na nádvoří zámku v Libochovicích a třeba vás to inspiruje k založení vlastní kapely nebo k přihlášení do nějakého hudebního kurzu.
          14:00
          Večerníček slaví 50 let
           Bez Večerníčku neusnete a spoustu pohádek znáte skoro zpaměti? Tak to by vám neměla uniknout výstava, která je zároveň oslavou Večerníčkových 50. narozenin. Potkáte na ní všechny známé večerníčkové postavičky, uvidíte spoustu kostýmů, můžete se na některé pohádky podívat a hlavně si v animační dílničce vyzkoušíte, jak se Večerníčky vyrábějí.
           16:52
           Pradědečkův traktor
            Jsou velké, silné a pořádné výkonné! Přece traktory! Spoustu krásných historických kousků uvidíte o víkendu v Čáslavi. Budete je moci pořádně omrknout ze všech stran a některé dokonce uvidíte v akci při orání. A pozor, letos budou k vidění hlavně unikátní traktory Škoda, protože tato značka letos slaví 90 let od zahájení výroby traktorů.
            17:25
            Soutěž
             18:27
             Rekapitulace
              Přehrát celé video
              Stopáž21 minut
              Další díl
              10. červen 2016

              Přehled dílů

              574 dostupných
              Stopáž21 minut

              27. květen

              Festival spisovatelky Karolíny Světlé — Výlet do historie Měšic — Archeoskanzen Trocnov — Festival Eko planeta — Den starokladrubského koně — Den dětí v Toulcově dvoře — Umění černé Afriky — Divadlo patří dětem — ZUŠkování — Věda Vševěda — Letecké muzeum Kbely — Soutěž — Rekapitulace

              27. 5. 2023 na ČT :D
              Stopáž21 minut

              20. květen

              Mlynářovo probuzení — Zahájení lázeňské sezóny 2023 ve Františkových Lázních — Daisy 100 - Čekárna na neděli — Gastronomické slavnosti M. D. Rettigové 2023 + O perníku – dobrodružná poznávací cesta městem — Sportuj 23 — Emil Holub — Den otevřených dveří na letišti v Čáslavi — Ameriky mezi sklepy — Slavnosti stepí na Rané — Loutkové muzeum a kovárna Záluží — Kadaňský pohádkový festival — Soutěž — Rekapitulace

              20. 5. 2023 na ČT :D
              Stopáž21 minut

              13. květen

              Festival Pískoviště v Písku — Narozeniny Karla IV. na hradě Velhartice — Proč? Protože Karel Loprais! — Jarní poježdění na lesní železnici v Rajnochovicích — Den otevřených lesů — Tajemství půdy v Západočeském muzeu v Plzni — Festival Zámeček v Roztokách — Chřestové a křenové slavnosti v Hostíně u Vojkovic — Pochod Po stopách rytíře Zbyhoně — Výstava Telka v Galerii České televize — Festival pro čolka v Kurovickém lomu — Soutěž — Rekapitulace

              13. 5. 2023 na ČT :D
              Stopáž21 minut

              6. květen

              Slavnosti svobody v Plzni — Běh pro Paměť národa — Farmapark U Toma — Cirkus Base — Oživená zámecká kuchyně na zámku Žleby — Jak se rodí chleba v Zeměráji — Ondřej Sekora známý i neznámý — Staročeské máje ve Mstišově — Pozvánka do Třebíče — Motýli ve skleníku Fata Morgana — Pochod Alice Garrigue Masarykové — Soutěž — Rekapitulace

              6. 5. 2023 na ČT :D
              Stopáž20 minut

              29. duben

              Den Země 2023 v Babiččině údolí aneb XIII. Ratibořické ovčácké slavnosti — Den ve vzduchu — Historie České televize — Nepálení čarodějnic — Desatero čarodějnických řemesel — Beltain Nižbor — Současnost České televize — Muzeum Českých drah v Lužné u Rakovníka — Představení skupiny historického šermu z období Třicetileté války na hradě Veveří — Kostýmy v České televizi — Jarní veletrh minerálů a šperků — Soutěž — Rekapitulace

              29. 4. 2023 na ČT :D
              Stopáž21 minut

              22. duben

              Den Země s raky — Den Země v Horním Maršově — Tvořiště — Zoo Brno — Zoopark Zelčín — Kačinské hry na zámku Kačina — Království času — Noční koloběžkování — Závod v orientačním běhu u Stropešína — Prague Bike Fest — Benefiční modrý běh pro Autis Centrum — Krištof Kintera v DOXu — Soutěž — Rekapitulace

              22. 4. 2023 na ČT :D

              Napište nám