iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
24. 7. 2015
18:15 na ČT :D

1 2 3 4 5

1 hlas
3699
zhlédnutí

Tamtam

Dvojice animovaných dobrodruhů pro vás vybírá tipy na ty nejzajímavější víkendové akce a události na výlety s dětmi.

20 min | další Děti a mládež »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Na vlastní kůži středověkem

  1:13 do playlistu

  Na vlastní kůži středověkem
  Jaké je to být rytířem, sloužit králi a bojovat s padouchy? Na vlastní oči i kůži zažijete rytířský středověk: ležení, kompletně vybavené zbrojnice i střelnice i středověká krčma jsou připraveny pro malé i velké návštěvníky. Odvážlivci si budou moci vyzkoušet střelbu z luku, z kuše, hod vrhací sekerou a v historických dílnách mnoho řemesel: šperkařství, keramiku či vaření a další středověké aktivity.

 • Obřanský obr

  2:16 do playlistu

  Obřanský obr
  Umělečtí kováři a řemeslníci vám předvedou svá řemesla u Mlýna na cyklostezce vedoucí od Brna-Obřan do Bílovic nad Svitavou. Bušení kladiva na kovadlinu se bude nést do daleka, protože se bude pracovat, až se budou všichni potit. Přijďte obdivovat díla mistrů kovářů, kteří vás rádi vtáhnou do tajů středověkých řemesel.

 • 666 let od založení hradu Kost

  3:18 do playlistu

  666 let od založení hradu Kost
  Hradu Kost slaví 666 let od svého založení! Nádvoří ožije středověkou hudbou, kejklířskými a šermířskými vystoupeními a chybět nebude ani krčma. Uvnitř hradu bude připravený dobový knihtisk, středověký dětský kolotoč a divadlo pro děti. Na hradní zahrádku se slétnou sokolníci a v černé kuchyni pro mlsouny odhalí středověké recepty a pochutnají si na netradičních jídlech. A pozor, přijede i císař Karel IV.!

 • Barokní slavnosti

  4:26 do playlistu

  Barokní slavnosti
  V období baroka si lidé vychutnávali umění i jídlo plnými doušky. Zveme vás na barokní slavnosti s tvořivými dílnami inspirované barokem – malířství, sochařství, pokocháte se ukázkou barokních tanců, které se budete moci i sami naučit. A že se v baroku stravovali poctivě, uvidíte na ukázce stolování, odkud si třeba odnesete zajímavé recepty. Před zámkem nebude chybět ani jarmark či focení v kostýmech.

 • Cyril a Metoděj

  7:30 do playlistu

  Cyril a Metoděj
  Velký zábavně–vzdělávací projekt se vydává na cesty! Na základě příběhu věrozvěstců Cyrila a Metoděje vznikla roadshow, která se uskuteční na různých místech České republiky. Těšit se můžete na divadelní představení, ukázky,jak se žilo na Moravě před příchodem věrozvěstů, znalosti si prověříte v kvízech a hrách, chybět nebude ani historický průvod městem, ukázky dobových řemesel, historickou hudbu či fotokoutek.

 • Svatoanenské poježdění

  8:19 do playlistu

  Svatoanenské poježdění
  Obnovovaná Rajnochovická lesní železnice zve milovníky jízdy vláčkem na ježdění po obnovených úsecích. Akce začíná v 9:00, připraveno je několik vláčků, hry a soutěže pro malé i velké, dobrá hudba i něco k snědku.

 • Hrad Červený Kameň

  9:18 do playlistu

  Hrad Červený Kameň
  Hrad Červený Kameň, jehož počátky sahají do roku 1240, vás zve na nezapomenutelnou prohlídku. Navštívíte bohatě zdobené pokoje, rytířský sál, provedou vás tajemným hradním podzemím a dozvíte se, jak se žilo na hradě. Nechybí prohlídka hradní stráže a také speciální program, jako např. 27. července představení „Slepá spravodlivosť“ – noční prohlídka vás zavede na středověký soudní proces.

 • Technic event

  12:11 do playlistu

  Technic event
  Staňte se na chvíli akčním hrdinou ve sci-fi příběhu! Ve Zlatém jablku ve Zlíně odhalíte tajemství nejmodernějších technologií. Propletete se paprsky laserové sítě? Jak vytvořit laserové graffity či stát se bojovníkem hvězdných válek? To všechno na vás čeká v nákupním centru. K dispozici budou také herní zóny s konzolemi a speciální obrazovka s obsahem viditelným pouze speciálními brýlemi.

 • Prázdninová cyklojízda

  12:58 do playlistu

  Prázdninová cyklojízda
  Bude to pořádný punk! Prázdninová cyklojízda ukáže ty nejoriginálnější, zvláštní a stará kola. Máte kolo pomalu z druhé světové války, zahraniční model, skládačku, dvojkolo, jednokolku, koloběžku, velociped nebo kolový prostředek, co se jen tak nevidí? Tak to rozhodně přidejte! Jízda startuje v sobotu v 16:00 před budovou Forum Nová Karolina a trasa končí v Zahrádce Cooltour Ostrava, kde dojde k představení stylových kol Artbike.

 • Léto v kukuřici

  13:50 do playlistu

  Léto v kukuřici
  Zábava po celý den a k tomu spousta her, tak to je kukuřičné bludiště. Zchladit se tady můžete v 7 metrovém bazénu s vlastní pláží, zaskákat si můžete na velkoplošné trampolíně, a jak zdolat slámovou pyramidu? No přeci lezením! Nově si tady pro vás připravili autodráhu, plážový voleyball a fotbálek. To je prostě pohodové léto v kukuřici!

 • Jaskyňa Driny

  14:28 do playlistu

  Jaskyňa Driny
  Rádi byste se zchladili? Pak navštivte krásnou jeskyni Driny. Je jedinou zpřístupněnou jeskyní na západním Slovensku. Jeskyně vám nabídne soustavu užších puklinových chodeb, kde objevíte krásnou krápníkovou výzdobu.

 • Soutěž
 • Rekapitulace

Přehrát vše

Související