iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
15. 12. 2013
20:05 na ČT1

1 2 3 4 5

226 hlasů
636173
zhlédnutí

Sebemilenec

Simona Stašová a Jaromír Dulava v dramatickém příběhu úspěšné podnikatelky. Filmová adaptace románu Simony Monyové.

90 min | další Filmy »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

zill 2.8.2021 18:55 (!) reagovat 2 + - 0

šílený

vidím to už podruhé, ale je to šílený....jakkoli se to může zdát naprosto nepochopitelný, tak bohužel to není nic výjimečného...těžko se popisuje, proč si člověk nechá něco takového líbit. Hodně v tom hraje roli stud - přiznat, že naletěla, vlastní poníženost a žádná síla uvědomit si, že fakt má rozhodně na víc....

Marfa 27.11.2018 23:48 (!) reagovat 10 + - 0

Stalo se to i Vám či Vašim blízkým?

Jenom doplním, to co ve filmu ani v diskuzi nezaznělo - neváhejte se obrátit na policii či na jinou organizaci, která se domácím násilím zabývá.Kontaktujte některé z intervenčních center - kontakty na http://www.domaci-nasili.cz/ nebo např. organizaci Acorus http://www.acorus.cz/ .
Poraďte se, zjistěte si více o domácím násilí a možnotech pomoci, lze se ptát i anonymně. Nikdy není pozdě to řešit a žádná situace není bezvýchodná.

Jitka 23.12.2017 9:59 (!) reagovat 3 + - 0

Ta scéna 1:06 je “dokanalá”...

Lucie 17.11.2016 0:11 (!) reagovat 15 + - 1

No, ten chlap se nechová normálně

už od samého počátku. To není romantik nebo impulzivní upřímný srdcař, to je prostě od takřka druhého pohledu magor. Ale vykreslené to bylo překvapivě přesně, až jsem se otřásla, ty samé "klukovské nápady" při prvním setkání, ty samé okouzlující řeči, to jakoby okouzlující nečekané jednání - a nejlépe před lidmi, aby všichni spiklenecky mrkali a člověk už nemohl couvnout.."JÁ si TĚ chtěl VZÍT!...Telefon nebere, na sms neodpoví, ale celý den jsem Tě sháněl.... Na obdobného prince jsem jednou narazila, já byla průvodkyně, on pan klient...naštěstí už jsem se nedozvěděla, co měl za lubem, a jak by to pokračovalo, brzy jsem odpadla a dala zpátečku, asi tak po měsíci. To samé v bleděmodrém, jen namísto zálesáka měl padnoucí oblek a "pochopení pro kulturu". Nic mu chudákovi po rozvodu nezůstalo, žena ho opustila kvůli milenci (jak jsem ji později pochopila, ta to s ním vydržela dlouho, světice), všeho se vzdal, všechno jsem přece nechal dětem, žena mi je nepůjčuje, ale jak já bych se pro ně rozdal..(ale nedokázal si ani vzpomenout, do jaké třídy chodí jeho dcera)...Tak nějak mám povědomí o tom, jak dopadla jiná paní, která zpátečku nedala. Ještě prý žije, ale už ani nechodí na volejbal kam chodila 18 let a zrušila pravidelné měsíční dýchánky s celoživotními přáteli, a už se ani nedomlouvá na společné hory.

Alis 20.7.2015 11:18 (!) reagovat 12 + - 3

Film výborně udělaný, nemám co víc k němu dodat. Zajímalo by mě ale čistě lidsky, jak je možné, že se Otovo chování nikdy předtím neprojevilo - až ve vztahu s Libuší? Usuzuji tak podle toho, že má kamarády, bývalou ženu, zkrátka nežije na okraji společnosti jako nějaký asociál. Je vůbec pravděpodobné, že by někdo žil 50 let jako normální člověk a pak najednou takový obrat v chování?... To se mi moc nezdá, to v něm přece muselo být vždy...

ddsas 26.7.2015 11:57 (!) reagovat 12 + - 0

My diváci přece nevíme jakou má minulost. Před kamarády se mohl chovat jinak než doma mezi čtyřmi stěnami. Kdoví proč je rozvedený, ve filmu o tom pokud vím nemluvili. A nebo je to podobný typ jako třeba pan Švehlík ve filmu Hadí tanec. Dokud mu žena dělala služku, bylo vše v pořádku. Jak ale začala "tahat" za vodítko a chtěla povolit nastal problém.

Vlaďka 28.8.2015 16:21 (!) reagovat 14 + - 0

Bylo to v něm vždycky. Buď neměl vedle sebe správnou oběť nebo to samé praktikoval dřív - u předchozí partnerky, milenky, podřízeném - násilí v jiném hávu. Když se vše děje pozvolna, krůček po krůčku, tak to vstřebáváte a přijímáte, často ani nezaregistrujete, že začínáte přemýšlet o sobě jako agresor o vás. Ztrácíte postutně všechno - svůj prostor, důstojnost, sebevědomí. Střídají se období násilí - zklidnění - "líbánek" - násilí atd. Kdyby se partner tak projevil na začátku, mysleli byste si, že do toho vztahu půjde jen blázen. Největší zbraň je v tom, že to je pozvolný. A až po čase, když se proberete, nestačíte se divit, kam až jste se nechali dotlačit. A bohužel v tom momentu spousta obětí už nemá sílu nebo sebedůvěru s tím něco udělat.

Marfa 27.11.2018 23:27 (!) reagovat 6 + - 0

To, že domácí násilníci mohou být úspěšní a společensky oblíbení není nic neobvyklého. Agresor se bude chovat jinak ke své ženě a jinak ke kamarádovi či bratrovi. Co se týká "bývalé manželky", není zcela jasné, zda šlo skutečně o bývalou manželku, nebo je tento údaj jednou z mnoha Otových lží . mohlo jít např. o ženu, kterou Ota využíval před Libuší. Také se mohlo stát, že v předchozím manželství byly role rozdány jinak - manželka psyhický tyran a Ota podpanfotlák, co zažil domácí násilí mezi svými rodiči. Skutečně reálný příbeh. možná až na to, že Libuše měla velmi vnímavé okolí ochtotné pomoci, což se v reálu ne vždy poštěstí.

vlasta 13.7.2015 13:39 (!) reagovat 21 + - 5

nejen sebemilenec

Chování lidí / většinou mužů / způsobem - celé okolí může za jeho chyby a celé okolí je musí nést na sobě, protože pán psychicky nedospěl, i když fyzicky dorostl.
Sobci, kteří se chovají jako malí pětiletí spratci a myslí si, že mají právo dělat si co sami chtějí a okolí se musí přizpůsobit.
Chovají se tak nejen manželé a milenci, ale také otcové a synové, bratři a tzv. přátelé, kteří se potřebují na někoho pověsit a vysát z ženské život a radost, peníze a sebevědomí.

Veliká škoda schopné a samostatné autorky, která se provinila tím, že byla lepší než chlap.

děkuji

Nemo 15.7.2015 11:03 (!) reagovat 11 + - 0

nejen sebemilenec

Nejen muži vysávají ženy. Manipulátorky jsou i ženy. V rodině jich mám několik, protože to je dané asi výchovou. Buď se stanete taky manipulátorkou nebo jejich obětí a ty chodí k psychologovi. Manipulátor nemusí vysávat finančně, ale "jen" psychicky. To chce zavčas rozeznat a stýkat se s takovými lidmi minimálně. Protože se jim nedá věřit. A oni nevěří Vám. Ale tvrdí pravý opak. Výborná je kniha o manipulátorech od Isabelle Nazare-Aga.

dolívková 15.7.2015 20:19 (!) reagovat 5 + - 0

vlasta

souhlasím
máte pravdu
a děkuji za knihu

Lucie 29.5.2015 2:21 (!) reagovat 18 + - 1

Docela mazec

To co se zdá ze začátku jako idylka, se může časem proměnit v noční můru..Vím, o čem mluvím a všem ženám v podobné situaci přeju, aby vzaly včas rozum do hrsti..

Vikina 23.3.2015 0:22 (!) reagovat 14 + - 1

Pořád nějak nechápu

co ty ženské (ale i chlapy) v takovém vztahu drží. Když navíc vidím dnešní suverénky, které naopak s chlapy ořou. Ještě bych chápal ty mladé holky, co si nezkušeně vyberou ničemu a pak se cítí v pasti, protože maj dítě (děti) a jsou na chlapa odkázány, ale tyhle dospělačky? Jako dovedu si představit paniku ze samoty, ale někde by přece měla blikat kontrolka, co ještě jo a co už ne! Nebo že by nakonec platilo to, co píše jedna z dam níže, že o všem rozhoduje "kvalitní materiál ve vagíně"? Že by?? Anebo jsou prostě jen takoví predisponovaní lidé, co k sobě takové typy nejen přitahují, ale současně jsou jimi uhranuty?

Petra 23.3.2015 19:54 (!) reagovat 11 + - 0

Vikina

Já si myslím, že je to ta poslední možnost, kterou jste napsal. Nemusí to být jen "kvalitním materiálem ve vagíně". Je to také rodinnou predispozicí a výchovou. Měla takového otce a stejné typy ji přitahují. Moje máma taky měla podobného otce a přitahovala jen hrubiány. Mě taky hodný muž nikdy nechtěl. Proto jsem sama. Zlýho nechci ani za milión korun. Proto na světě nejsem. Takový muž si ženskou vůbec nezaslouží.

Alis 20.7.2015 11:23 (!) reagovat 13 + - 0

Gratuluji k životnímu rozhodnutí nepodlehnout panice a nejednat podle hesla "beru kohokoliv, jen nebýt sama". To vyžaduje hodně osobní statečnosti a v podstatě je to důkaz opravdové sebeúcty. Ať se vám daří Petro a ať jednou toho milého a laskavého muže potkáte.

xyz 4.8.2021 15:44 (!) reagovat 0 + - 0

To pochopit nejde,

to chápe jen ten, kdo to zažil. Manipulativní chování ze strany agresora (či agresorky), který dokáže rozvinout ve své oběti psychickou závislost na své osobě. Nejdříve svou oběť staví na piedestal, po krůčkách a nenápadně ji zpracovává, aby ji posléze z něj shodil a udupal. Predisponovaní lidé pro roli oběti existují, s inteligencí to nic společného nemá, oběť je citlivá, empatická, tolerantní, a - zřejmě - se potýká s nedostatečným sebevědomím - agresor-manipulátor pak má skvělou šanci své oběti nejprve sebevědomí zvednout a poté zcela srazit, čímž svou pochopitelně ochromí. Tohle se ale neděje náhle a nápadně, k tomuhle dojde, až když je oběť dostatečně zmanipulovaná, takže ty kontrolky "tohle už ne" sice blikají, ale poslechnout je tak snadno nejde.

Jana 20.3.2015 19:16 (!) reagovat 29 + - 1

To bylo něco

Super film,super režie,super herecké výkony,p. Stašová nemá chybu.Námět filmu hrůza,nedokážu si představit ,že bych něco takového zažila.Běhal mi mráz po zádech.Je mi líto všech žen,které něco takového zažívají.

Zdenka 16.12.2020 10:02 (!) reagovat 2 + - 0

Filmy dle knih S. Monyové

Film Sebemilenec a Hadí tanec jsem nikdy neviděla do konce, neměla jsem na to psychickou sílu...... Raději sama s dítětem než s takovým, byť "jenom" duševním tyranem. Ještě teď mi z těch filmů běhá mráz po zádech, a to dodneška nevím - jen tuším, jak to celé skončilo.....

Zuza 19.3.2015 8:05 (!) reagovat 30 + - 3

Simono...

Myslíme na Vás... měla jste těžký život, díky aspoň za to, co zůstalo - kdyby to pomohlo jen jedné jediné ženě od tyrana odejít, tak to bude dobře.... Nemůžu napsat "skvělý film", protože skvělý nebyl, byl tak krutě pravdivý, že člověku do smíchu opravdu není. Výkony herců excelentní.

první ‹ předchozí 1 2 3 poslední

Související