iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
2. 2. 2014
17:15 na ČT2

1 2 3 4 5

62 hlasů
105887
zhlédnutí

S mámou v base

Časosběrný dokument mapuje fenomén mateřství ve vězeňských podmínkách

26 min | další Dokumenty »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

Maja 14.3.2016 22:31 (!) reagovat 3 + - 4

Feťačky

Co to je za trest ? Feťačky tady litují jen sebe ! Drogy mi zničily zdraví , drogy mi zničily život...Však jim nikdo neříkal atˇfetují ! A život ničí především dětem ! Ty děti si drogy nevybraly jako jejich matky !

ZR 30.3.2015 5:19 (!) reagovat 3 + - 1

Žádná podobná instituce PRO OTCE!!!!

Iluze o "rovnoprávnosti" otců a matek je i zde jednoznačně demonstrovaná.

Tatínek, který by, stejně jako matky v pořadu uváděné, dostal podmíněný trest za užívání drog, by ANI NˇAHODOU neměl možnost při výkonu trestu vychovávat, celý den a celá léta výkonu pečovat a těšit se z přítomnosti a prospívání svého dítěte.

Kde je KOcáb, Dienstbier, bojiovníci za rovnoprávnost?

Kateřina Š. 9.4.2014 21:23 (!) reagovat 6 + - 15

Matky samoživitelky

Co by za takové vězení některé matky samoživitelky daly! Škoda, že nebylo lépe vysvětleno, za co jsou matky ve vězení. Také by mne zajímalo, kde vzali peníze na značkové oblečení. Většina pracujících rodičů s dětmi si opravdu LUXUSNÍ oblečení nemůže dovolit. Dozvěděla jsem se, něco nového. Děkuji.

Lucie 4.10.2014 20:00 (!) reagovat 9 + - 1

Možná se mají materiálně lépe, ale věřím tomu, že málokterá samoživitelka by chtěla být ve vězení a dávat tak svým dětem špatný příklad. Život není jen o oblečení paní Kateřino..

Monika 10.2.2014 17:00 (!) reagovat 10 + - 0

každý dělá chyby

Každá ta žena udělala něco špatného ale jsme lidi a každý z vás může udělat stejnou chybu a dostat se do stejné situace! Nikdo nemůže říct, že ne :-/ Sama vím jak to tam chodí... Pro ty děti je to nejlepší cesta! Nemůžu si představit, že by šli do kojeneckého ústavu :(

Jana 8.2.2014 18:03 (!) reagovat 17 + - 1

Prosím Vás,je strašně jednoduchý soudit něco nebo někoho a hlavně nevědět o tom co se tam děje absolutně nic!Obzvláště paní nebo slečna blondýna a paní,co napsala,že kde berou matky v kriminále na boty značky NIKE....tak zaprví věci na sebe atd...co se týče dítěte posíla rodina a takovýhle stupidní komentáře muže opravdu psát jedině lempl!!!Vy maximálně mužete psát Váš názor,ale aby jste soudili a v zápětí adsoudili někoho koho ani neznáte a nemáte ani šajnu o ničem co je ve věci...Vy soudci nejste!!!!Takže asi takhle,nikdo neví co je v životě potká,ale rozdíl je v tom jestli se člověk ponaučí,nebo ne ale to je prostě na jiné téma..Jen nesudte a neodsuzujte lidi podle toho co na první pohled vidíte....zdání občas klame!!!!

Ditak 5.2.2014 11:35 (!) reagovat 42 + - 1

Velká šance pro děti

Děti paradoxně tím, že jsou se svými matkami, které vychází většinou z defektního prostředí, ale nyní jsou pod "kontrolou" vězeňského personálu, získávají ze svých matek maximum pozitivního, lásky, denodenní, neustálé, ničím nerušené péče. 1.výhoda pro děti.Na druhé straně děti jsou zase pro matky velikou motivací k nápravě.2.výhoda pro děti. Myslím, že za pomoci psychologů se naučí odbourávat vtisklé špatné výchovné modely. 3.výhoda pro děti. Přijde mi, že je to velká šance pro společnost. Nechávala bych děti s matkami rozhodně do šesti až sedmi let s tím, že by byla při vězení školka pro děti od tří let se všemi možnostmi pro děti- kroužky, výlety..styk se šírším světem. Myslím, že taková investice do dětí by se naší společnosti rozhodně vyplatila. Sebrat děti právě skvěle pečujícím matkám úderem třetích narozenin jsou LIDICE! S tím něco proboha udělejme.

Martina 5.2.2014 22:48 (!) reagovat 4 + - 13

Velká šance?

Asi jsem opravdu zaujatá a naštvaná, protože v tom nevidím toliko pozitiva jako vy. Dobrá pokud vezmu to, že je to dle vás výhoda pro dítě, že se o něj matka stará, že je to povede k nápravě atd. Tak ale zcela nesouhlasím s názorem, že má být dítě s matkou do 7 let, nebo snad se zaváděním školek.
Kde to jsme, já si musím školku hradit, stát ji za mně neuhradí, stravu a oblečení musím dětem také kupovat ze svého, nemluvě o nákladech na bydlení. Z jednoho platu a rodičáku je to velmi náročné. A oni to mají dostávat zadarmo, protože sedí (svojí vlastní vinou), no tak to pardon, taky něco spáchám a nechám se státem hýčkat - ubytování, strava, ošacení a školka zdarma, no kdo by to nebral. Já všemi deseti!!

Veronika Jonášová 5.2.2014 23:03 (!) reagovat 8 + - 0

Pobyt ve vězení zdarma není

Ráda bych všem, kteří závidí zdánlivě pohodový BEZPLATNÝ pobyt ve vězení, doplnila důležitou informaci - matky si v českém vězení SAMY HRADÍ VEŠKERÉ VÝDAJE SOUVISEJÍCÍ S POBYTEM DĚTÍ- včetně plen, oblečení, jídla atd. Jde přitom v evropském kontextu o unikát, jinde ve světě i pobyt dětí ve vězení hradí státy.

Ditak 6.2.2014 15:40 (!) reagovat 5 + - 0

No tak šup :-) Myslím, že by si to s nima nikdo nevyměnil.. Rozumím vám, ale i tak si myslím, že je to dobrá investice-do dětí.

Matrixa 3.2.2014 22:22 (!) reagovat 16 + - 0

Šance na změnu

Považuji toto řešení za velkou šanci jak pro matky,které se dopustili nějakých trestných činů (a často z nevědomosti,zoufalství,vnitřní nestability,nedostatku vlastního dobrého rodinného zázemí) a také jako velkou šanci pro narozené děti těchto matek..Protože je známo,že nejdůležitější je kontak matek s dětmi v prvních třech letech.I ve válečných zónách mohou vyrůst relativně šťastné děti,pokud mají dobrý kontakt s matkou a také,pokud matky mají motivaci k vnitřní změně,místo pokračování v zoufalých činech..je to jen a jen dobře..byť to zrovna nemusí být to nejlepší řešení- ale život je opravdu mnohokrát velmi zapeklitý a osobně jsem se naučila nikoho osobně příliš nesoudit :-)

lucie 3.2.2014 12:08 (!) reagovat 10 + - 15

s mamou

Deti jsou slunicka,lasky polozily by za ne zivot.Brat ale v tehotenstvi drogy....to bylo v poradku.Je me z tech "maminek"spatne.Dekuji L.

Iva 8.2.2014 18:07 (!) reagovat 0 + - 0

Paní prosím Vás,dítě v takovémto vězení je max.do tří let věku dítěte...Takže s prominutím si prd bude pamatovat a to není vězení jako takové,prostředí je tam pěkné a dítě muže být s matkou...

Jana 8.2.2014 18:19 (!) reagovat 2 + - 0

paní dokonalá

Mně zase z Vás....

Štěpánka 3.2.2014 10:57 (!) reagovat 30 + - 2

Řekla bych, že je to náhodou dobrý nápad, aby ženy měly dítě u sebe. Pouto, motivace, ponaučení, ale na druhou stranu celkem i dřina se starat celý dny sama o to dítě. A hodnocení dokumentu a toho, jak žijí vězeňkyně, podle botiček Nike, mi opět utvrzuje v názoru na většinu Čechů. Negativismus a závist, vlastnosti, které jsou u nich na prvním místě!

M 3.2.2014 10:41 (!) reagovat 9 + - 10

dokument ?

Tomuhle se ani nedá říkat dokument a navíc časosběrný :-). To je nějaká studentská práce? Protože jestli ne, tak je to smutný.

první ‹ předchozí 1 2 poslední

Související