iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
17. 11. 2013
09:40 na ČT2

1 2 3 4 5

0 hlasů
3580
zhlédnutí

Ochránce

Program DONEZ — Chyba ve vyúčtování VZP — Vymáhání promlčených dluhů

26 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Program DONEZ

  0:49 do playlistu

  Program DONEZ
  Program docházka nezaměstnaných – neboli DONEZ – sloužil úřadům práce jako kontrolní mechanismus, který měl nezaměstnaným zamezit, aby pracovali na černo. Vybraní uchazeči se museli dvakrát týdně v přesně určený čas hlásit na poště. Dnes už tento program nefunguje. A příběh pana Kovaříka vám odpoví na otázku, zda je to tak dobře.

 • Chyba ve vyúčtování VZP

  9:19 do playlistu

  Chyba ve vyúčtování VZP
  Několika lety zmateného strhávání částek ze svého důchodu zaplatila paní Žáčková za chybu, kterou ve svém vyúčtování udělala Všeobecná zdravotní pojišťovna. Na případu se navíc vystřídalo několik soudních exekutorů, což celé situaci na přehlednosti rozhodně nepřidalo.

 • Vymáhání promlčených dluhů

  17:16 do playlistu

  Vymáhání promlčených dluhů
  Také při vzniku poslední kauzy sehráli svou roli exekutoři. Před několika lety vznikl slečně Kachlíkové dluh na místních poplatcích za komunální odpad. Pod rukama právníků a soudního exekutora se ale z nezaplacených dvou tisíc stalo více než 100 tisíc. Podle právničky z Kanceláře veřejného ochránce práv, která jela na natáčení s námi, v tomto případě chyboval snad úplně každý, kdo měl s touto exekucí co do činění.

Přehrát vše

Související