iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
11. 6. 2012
22:00 na ČT1

1 2 3 4 5

80 hlasů
110015
zhlédnutí

Národní klenoty

Vila Tugendhat - srdce z onyxu

Miroslav Táborský představuje historii a jedinečné příběhy českých památek UNESCO.

26 min | další Vzdělávání »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

MartinezZ 11.12.2019 8:56 (!) reagovat 0 + - 0

Vila Tugendhat - srdce z onyxu

A kdopak mi dokáže najít a říci název a autora/autory skladby (zřejmě z nějaké audiobanky) ze závěrečných titulků? Vždycky je mi líto, že se tyhle informace v titulcích všelijakých seriálů a dokumentů neprezentují.

Jiří Lelek 8.4.2014 14:00 (!) reagovat 4 + - 7

Vila Tugendhat.

Bezpochyby pozoruhodná stavba.Škoda,že nezbyl čas,na trochu více informací o rodině majitelů.Snad by to moc nepopudilo naše národní sebevědomí,pokud se dá mluvit o něčem,co ani tak vlastně moc neexistuje?Osm let byla ve vile pohoda.Další uživatelé nebyli zrovna to pravé,co by si tento skvost zasloužil:Gestapo,Jezdecký oddíl maršála Malinovského atd. Příznačné je její zneužití obdivovateli nástupce Sovětského svazu,jeden z nich měl krycí jméno v archivech STB-doktor,druhému pak lépe,než jeho pravé jméno,sluší přezdívka Narcis.Hitlerův duch se v pekle jistě může smíchy potrhat,jak tyto dvě kreatury svým podpisem na smlouvě o rozdělení Československa pomohli znovu na svět tomu,o co se snažil"Mnichovem".V neveselé historii toho úžasného domu je pěkné to,že i když neslouží k původnímu účelu,podařilo se ho přece jen,navzdory místním zvykům,zachránit před zbořením nebo aby si jej,za"poctivě"vydělané peníze,koupil nějaký sponzor hradního pána nebo některé,z momentálně vládnoucích stran.Přeji pěkný den.Jiří Lelek.

Monika Dohnalová 8.7.2012 22:31 (!) reagovat 3 + - 0

Nádherný dokument! Krásná kamera, samé zajímavosti, místa kam se běžně člověk nedostane a informace, které se jen tak nedozví. Jen škoda, že byl vysílaný v tak nevhodném čase!!!

bianca 20.6.2012 15:12 (!) reagovat 4 + - 0

krasa

Jen tise zavidim panu Taborskemu, ze se mohl podivat i do takovych zakouti a mist, kam se asi co by platici turista nedostanu.

MEDIUS 13.6.2012 14:29 (!) reagovat 7 + - 2

Skvělá práce

Nejen tento díl, ale všechny předchozí sleduju "jedním dechem". Je to parádně udělané v kombinaci s výborným komentářem pana Táborského. Díky !

Petra K. 13.6.2012 14:20 (!) reagovat 4 + - 1

Vyborne

Bezvadne udelany dokument, zajimave zabery i jejich zpracovani, pan Taborsky vybornym pruvodcem. Byla jsem ve vile pred rekonstrukci a ted se tam tesim zas. A moc mile prekvapeni byl nalez desek v menze!

Petra 12.6.2012 23:10 (!) reagovat 4 + - 0

Nádherný pořad, další skvělý díl. Zpracování opravdu skvostné, pan Táborský se role průvodce zhostil na jedničku. Shlédla jsem zpětně předchozí díly a nyní zbývá projít ta místa po svých.

David 12.6.2012 12:01 (!) reagovat 9 + - 1

Fantastický dokument

Fantastický dokument o fantastickém domě. Jen mi trochu chybí delší záběr, kdy by kamera prošla celým patrem. No nic, stejně se tam budu muset jet podívat.

Související