iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
3. 9. 2009
16:40 na ČT2

1 2 3 4 5

108 hlasů
55013
zhlédnutí

Podzemní Čechy

(II. řada)

Jak se točí podzemí

14 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

Martin Tomaschko 17.2.2015 14:19 (!) reagovat 4 + - 0

Jaká ostuda??

Vy zlí a nevděční. Místo toho, abyste si vážili práce a nadšení lidí, kteří na tomto skvostu pracovali, tak raději děláte "chytráky" s blbejma kecama o ničem, který stejnak nikoho nezajímaj. Jste ubozí budižkničemu, kteří nemají mít ve společnosti místo ani k dýchání, natož k vyjádření těch opovrženíhodných nesmyslů, které zde vylíváte ze svých shnilých hlav. Já srdečně děkuji všem, kteří pomohli vytvořit tento ojedinělý a velice zajímavý cyklus a hlavně váženému panu Cílkovi, že se jal iniciativy k zaznamenání této části bohatství českých zemí.

Borek 14.9.2009 14:48 (!) reagovat 0 + - 6

Ostuda

Tento dokument se raději neměl vůbec vysílat. Ukazuje totiž značně amatérský přístup k natáčení. Např. jestliže zamýšlím točit ve stísněném podzemí, nebudu si přeci brát do štábu chlapa - osvětlovače se 190 cm výšky a váhy 110 kg nebo klaustrofobika... Nejhůře ale vyznívá způsob natáčení z letadla a popis toho, jak je technicky náročné a jak je třeba držet kameru... Tvůrci zřejmě přehlédli, že v dnešní době (ve světě ovšem už od 70. let) existuje cosi jako steadicam, tedy zařízení vyrovnávající chvění, běžně používané ve filmové tvorbě (ale i dokumentární). Že by jej ČT neměla k dispozici nebo je snad jeho zapůjčení tak drahé??

rosta 15.9.2009 11:54 (!) reagovat 2 + - 0

Ač jste podrobil pořad i tvůrce kritice, pokuste se zamyslet nad tím, co by jste včetně svého času a materiálního vybavení byl ochoten s riziky zničení ,poškození atd nabídnout vy sám
pokud byste o to byl požádán.Možná pak pochopíte, že je vůbec zázrak, že dnes ještě někdo něco podobného dokázal s minimem prostředků a maximem odhodlání dát něco druhým co do poznání.

Borek 16.9.2009 0:20 (!) reagovat 0 + - 1

Reagoval jsem pouze na konkrétní díl o tom, jak probíhalo natáčení. Nekritizuji pořad jako celek, ten naopak řadím k tomu nejlepšímu, co u nás vzniklo. Vaši otázku ale nechápu - chci-li točit kvalitní dílo, nemůžu to dělat na koleně, tzn. nemám-li potřebnou techniku a prostředky, nebudu se do toho pouštět. A pokud vím, tak se snad natáčecí technika půjčuje komerčně za peníze a v půjčovném by mělo být zahrnuto i pojištění, takže případné poškození je snad řešitelné... Znovu opakuji, že seriál je vynikající, jen jste raději měli vynechat ten díl o jeho vzniku, neboť tvůrci se v něm prezentovali značně neprofesionálně, což nepůsobí v kontextu celého díla dobře.

Jan Žák 7.9.2009 20:23 (!) reagovat 0 + - 0

No kdyby jen po dvou ale už je to 4 dny a stále nic, což je opravdu škoda, tetno seriál má svoje kvality.

AR 5.9.2009 22:36 (!) reagovat 0 + - 0

Nechápu, jak se tohle může stát a hlavně, že to nedokážete napravit ani po dvou dnech... Podobné chyby se vám stávají až moc často - neměli byste s tím něco dělat?

Karel S. 3.9.2009 20:50 (!) reagovat 0 + - 0

Pro administrátora

Pořad je v i-vysílání chybně ustřižen a zřejmě nezanedbatelná část chybí, lze to opravit? Děkuji

Divácké centrum ČT 4.9.2009 11:28 (!) reagovat 0 + - 0

Problém řeší webmaster

Dobrý den,
děkujeme za upozornění, předali jsme váš příspěveke webmasterovi ČT.
Divácké centrum ČT

Související