iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
5. 2. 2011
20:30 na ČT24

1 2 3 4 5

34 hlasů
4865
zhlédnutí

Tah dámou

Dvojitá revoluce pro Egypťanky — Bude příští hlavou českého státu žena?

26 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

Ladaque 16.2.2011 14:08 (!) reagovat 8 + - 55

Na půli cesty

Moc jsem se těšila na u nás naprosto novou formu diskusního pořadu, její průběh mě však nejednou uvedl do rozpaků, které se posléze změnily v rozhořčení, jak se někteří lidé mohou vyjadřovat tak kriticky k věcem, kterým evidentně nerozumí.

Je zřejmé, že účelem štábu nebylo vytvořit odbornou diskusi vedenou ženami, což je naprosto v pořádku, zároveň však složením hostů iniciuje u diváka předpoklad diskuse "na úrovni", ten však bývá rázem vyvrácen, což už tak v pořádku není.

Pořad se tak ocitá na půli cesty. Není to seriózní pořad ani "tlachárna" obyčejných žen. Koncepce je naprosto nedomyšlená. Dobrý úmysl bez formy nestačí.

A ještě se ptám: Proč jsou názory zajímavých hostů "utiskovány" názory typu: "Je škaredá, tak nosí burku." Tyhle výroky jsou nejen pod úroveň vystupující "dámy Škromachové", ale i mimo etická pravidla náboženské tolerance. Jako člověk bez vyznání nemám problém s přijetím kritiky určitých církevních postupů, ovšem taková kritika musí být rozumná a adekvátní.

My, Češi, a Češky nevyjímaje, máme několik špatných vlastností, mezi nimi nechybí závist, nepřejícnost a především dovednost kritizovat vše, čemu nerozumíme.

Pochvala patří dámám Janě Ciglerové, Jiřině Šiklové a Ivě Pazderkové.

ymmel 8.2.2011 2:12 (!) reagovat 3 + - 0

tak takovy festival predsudku jsem opravdu necekal.

H.Zimmerová 6.2.2011 23:42 (!) reagovat 4 + - 21

Tah dámou.,6.1.

Čekala jsem, že aspoň jedna z těch tří, co měla hlavní slovo, osloví paní Elišku Haškovou- Coolidge, zda by přijala prezidenstkou funkci.Já bych ji na prezidentku navrhovala.Je to bez diskuse dáma s velkým D po všech stránkách. Ale forma diskuse p.Krnáčové a p.Ciglerové neměla úroveň.H.Zimmerová

Kamil 6.2.2011 16:13 (!) reagovat 10 + - 0

To snad neeee

Tam sedí taková kapacita, a ty 3 *** ji ani poradne nepusti ke slovu. Hlavne ta v cervenym opet nezklamala, veskerou problematiku svadi na existenci muzu, i zdravotnictvi.. :) Příspěvek byl redakčně upraven.

Naposledy upraveno: 2011-02-06 19:43:29

Radmil 6.2.2011 11:17 (!) reagovat 6 + - 2

Radmil

Pořad Tah dámou mne usmiřuje s tím, že účast dam v naší politice je nízká. Debata o muslimském oblečení zcela opominula problém integrace přistěhovalců v evropském prostoru a debata o presidentsví se zvrhla na házení jmény potenciálních i virtuálních kandidátů. Návrh paní Haškové aby na prezidentví kandidovala paní Lydie ukazuje, že naprosto mimo mísu a nedivím se, že během pořadu se jen vyumělkovaně usmívala. ČT by se měla vážně zamyslet nad budoucností Tahu Dámou.

Nada 6.2.2011 4:24 (!) reagovat 14 + - 1

Spatna diskuse

Upravenost, vzdelanost, takt, inteligence pani Haskove se nedal srovnat s ostatnimi dikutujicimi. Nenavist, zloba, kriticnost za kazdou cenu ostatnich diskutujicich. Prave ta nejvzdelanejsi osoba nemela vubec prostor souvisle cokoliv rici, i kdyz byla nejstarsi, byla neustale v hovoru prerusovana - a to je hrozna chyba!!!!

Pavel Ragan 6.2.2011 9:30 (!) reagovat 8 + - 2

Souhlasím

Osobnost formátu paní Haškové by měla dostat prostor k vyjádření v kultivovanějších pořadech, kde nebude neustále přebíjena hloupým tlacháním. Tah dámou, resp.její pokleslá úroveň je pro mě velkým zklamánim. Očekával bych jej na některé z privátnich stanic, nikoliv na ČT24. Možná na ČT1, která se také snaží přiblížit průměrnému divákovi.

Katka Bálková 6.2.2011 14:49 (!) reagovat 12 + - 2

Souhlasím

Ano, je to totéž jako posledně s paní Robinson. Námět, formát a vysílací čas jsou skvělé, hosté zajímaví, ale provedení neobstojí. Chápu dramaturgické role jednotlivých moderátorek, ale tyto role je možné obsadit i osobnostmi, které jsou schopné oponovat lepším stylem a diskutovat na stejné úrovni, jako jejich hosté. Bylo by politováníhodné, kdyby tento pořad z vysílání zcela zmizel, ale je očividné, že moderace již dosáhla na dno a že toto dno je v mělké hloubce.