iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
29. 1. 2011
09:35 na ČT1

1 2 3 4 5

27 hlasů
1889
zhlédnutí

Zprávičky

Zpětné zrcátko — Reportáž: Digináves – Gymnázium Broumov — Miniparlament: Povinná návštěva kulturních akcí — Slovíčka: Globalizace

14 min | další Děti a mládež »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zpětné zrcátko

  0:37 do playlistu

  Zpětné zrcátko
  Nová sněhová nadílka, olympijský oheň v Liberci, obří sněhulák v Lotyšsku, další krok ke světu bez jaderných zbraní, zpráva amerického prezidenta o stavu unie, jednotné přijímačky na střední školy a narozeniny W. A. Mozarta. Přehled událostí minulého týdne ve Zpětném zrcátku Petra Kopeckého.

 • Reportáž: Digináves – Gymnázium Broumov

  2:50 do playlistu

  Reportáž: Digináves – Gymnázium Broumov
  Asi se moc nespletu, když odhadnu, že většina z Vás už si v životě natočila nějaké krátké amatérské video. Od domácího natáčení k televizní profesionalitě vede ale dlouhá cesta. Hodně o tom můžou vyprávět školní štáby, které přispívají do projektu ČT24 Digináves a jejichž reportáže občas vidíte i u nás ve Zprávičkách. Postupně Vám chceme představovat šikovné školáky, kteří se s televizní technikou perou vítězně, dnes to je gymnázium Broumov. Náš dík patří Pavlu Benešovi z krajského zpravodajství České televize, který síť školních přispěvatelů spravuje.

 • Miniparlament: Povinná návštěva kulturních akcí

  6:29 do playlistu

  Miniparlament: Povinná návštěva kulturních akcí
  Vstávat do tmy je teď na konci ledna pořád stejně těžké jako v prosinci a asi proto nám píšete do miniparlamentu, že by škola měla začínat nejdřív v devět hodin ráno. Debata čtyř diváků Zpráviček se ale v tomto dílu bude točit kolem kultury. Pokud Vás názorová výměna školáků a moderátorky Jitky Říčařové zaujme, neváhejte se do ní sami zapojit na této naší webové stránce. Návrh pro tento díl je od třináctileté Viktorie z Prahy, která by chtěla, aby všichni žáci ZŠ museli každý měsíc vyrazit místo výuky na jednu kulturní akci. Myslíte si, že je to dobrý nápad?

 • Slovíčka: Globalizace

  11:17 do playlistu

  Slovíčka: Globalizace
  Další důležité slovíčko nám představí Vojta s Aničkou. Tentokrát je to slovíčko GLOBALIZACE. Opět se soustřeďte, protože i tentokrát se v tomto našem dílu nachází klíč k soutěžní otázce.

 • Soutěž

  13:20 do playlistu

  Soutěž
  Tak co, neušlo Vám, co to znamená, když se řekne globalizace? Jde o to, že se svět… A) odcizuje a vzdaluje B) zůstává stejný, jaký byl C) propojuje a sjednocuje Odpověď ve tvaru ZP mezera A nebo B nebo C posílejte jako SMS na číslo 906 06 09. Na tři nejrychlejší šťastlivce čeká naše Zprávičkové tričko, ve kterém se budete cítit opravdu globálně – je na něm totiž zeměkoule. A jestli jste ještě naše tričko nevyhráli, tak nezoufejte a zkuste to příště!

Přehrát vše

Související