iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
8. 1. 2011
08:05 na ČT1

1 2 3 4 5

41 hlasů
4128
zhlédnutí

Zprávičky

Zpětné zrcátko — Reportáž: Kamerové zkoušky — Reportáž: Vzpomínky na základku Václava Vorlíčka — Slovíčka: Ekologie

14 min | další Děti a mládež »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zpětné zrcátko

  0:37 do playlistu

  Zpětné zrcátko
  Ty nejlepší dětské události z roku 2010 Vám ve Zpětném zrcátku připomene Petr Kopecký.

 • Reportáž: Kamerové zkoušky

  3:39 do playlistu

  Reportáž: Kamerové zkoušky
  Zaujmout místo kluků a holek diskutujících v našem miniparlamentu Vás v prosinci chtělo opravdu hodně. Do zákulisí kamerových zkoušek můžete nakouknout v reportáži a první čtveřici nových poslanců uvidíte v malé sněmovně už v dalším dílu. A ještě jedna novinka: na půdu miniparlamentu se nám podařilo vlákat dvě klaunky, které se naprosto seriózně ujmou řízení parlamentní diskuze.

 • Reportáž: Vzpomínky na základku Václava Vorlíčka

  6:59 do playlistu

  Reportáž: Vzpomínky na základku Václava Vorlíčka
  I kdybyste nějakou náhodou nikdy neslyšeli o legendárním režisérovi Václavu Vorlíčkovi, určitě dobře znáte postavy, které přivedl na filmové plátno. Popelka, Saxana i Arabela mu vděčí za svůj pohádkový život stejně jako pětadvacet celovečerních filmů, které natočil. Václav Vorlíček se narodil v roce 1930, takže jako kluk zažil druhou světovou válku, ale ještě před ní i zlatou éru českého skautingu a takhle na ni vzpomíná.

 • Slovíčka: Ekologie

  10:32 do playlistu

  Slovíčka: Ekologie
  Možná se s rodiči díváte na televizní zpravodajství a čas od času si lámete hlavu tím, co tam slyšíte. Slova jako korupce, krize, globalizace, konzum, dokážou poplést i dospělé. Máme pro Vás ale dobrou zprávu – každý týden Vám jedno takové Slovíčko vysvětlí Vojta a Anička Borovi v animovaném cyklu režisérky Marie Procházkové. Dávat pozor se teď vyplatí taky proto, že ke Slovíčku se váže i naše soutěžní otázka.

 • Soutěž

Přehrát vše

Související