iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
1. 1. 2010
18:00 na ČT2

1 2 3 4 5

66 hlasů
8049
zhlédnutí

Novoroční ekumenická bohoslužba v Anežském klášteře 2010

Přímý přenos setkání představitelů různých křesťanských církví k zamyšlení o odkazu sv. Anežky České a společným modlitbám za zdar budoucího roku

60 min | další Náboženské »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

Ivo 4.1.2010 11:32 (!) reagovat 1 + - 0

Taky přeji pěkný den, myslím si, že toto shromáždění přesně napodobuje setkání lidí s Ježíšem v době, kdy žil na zemi. Tehdy si taky učedníci Ježíše a jeho příznivci udělali náboženské šaty, aby je nikdo nepřehlédnul. Taky se rádi ukazovali před ostatními a vystavovali svou zbožnost. Když Ježíš tehdy mluvil k lidem slova života, odpuštění hříchů a uzdravení z nemocí, tak lidé zůstali v důstojnosti a bez vyjádřeného nadšení a radosti. A nebo to bylo úplně jinak? A nebo to byli zákoníci a farizeové? Bůh Otec, Ježíš i Duch Svatý jsou z takovéto modloslužby Anežce velmi zarmouceni. Proto Ježíš netrpěl místo nás důsledky našich hříchů, abychom se po 2.tisících letech sešli k náboženskému moralizujícímu prázdému setkání. Představitele všech zúčastněných církví vyzývám ve jménu Ježíše, aby z tohoto duchovního exibicionismu činili pokání. Změňte své smýšlení o Bohu a o tom co se mu líbí či nelíbí. Všechny, kteří čtou tento komentář, prosím o jedno. Hledejte a následujte opravdového Ježíše a Jeho opravdové evangelium. Stačí si číst Nový zákon v Bibli s upřímným srdcem a dětskou vírou.

Bededikt XVI. 1.1.2010 22:47 (!) reagovat 4 + - 1

bohoslužba

dobrý den,

tato ekonomická bohoslužba se mi zdála poněkud mimo mísu. Tak snad se příští rok polepší.

Související