iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
5. 7. 2009
21:00 na ČT2

1 2 3 4 5

80 hlasů
16174
zhlédnutí

Tudy kráčeli bratři Soluňané aneb „my sme se vézli“

Dokumentární pohlednice ze Slovácka definuje cyrilometodějskou tradici na základě putování a hledání stop věrozvěstů nejen z archeologických nalezišť, ale i z víry, umění a přístupu k životu tamních obyvatel.

35 min | další Dokumenty »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

Martina 16.6.2013 10:54 (!) reagovat 2 + - 0

Naprosto skvělý dokument, vtipný, dýchající Velehradem. Bylo skvělé vidět a slyšet i pana Olivu a jeho dílnu v akci. Nebo paní Červeňákovou a její vzpomínky. Bylo to velmi plastické, čerstvé, vonící létem:-)

Petr Hudec 8.7.2009 10:41 (!) reagovat 20 + - 1

Rád sem se s vama svézl

Dokument se mi moc líbil. Ukazuje se, že humor je ve vztahu k cyrilometodějské tradici velmi osvěžující, pomáhá překonat mnohá klišé a snad také nalézt jádro. Tím, že byl v dokumentu poskytnut prostor více osobnostem, bylo zdůrazněno, že cyrilometodějská tradice je mnohovrstevnatá a že se nejedná o žádnou "totalitu jedné pravdy."
Děkuji tedy jak tvůrci dokumentu, tak také České televizi, že umožnila jeho vznik.

mersej 11.8.2009 15:02 (!) reagovat 10 + - 1

v pohode dokument, baku!

Související