iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
25. 9. 2008
20:00 na ČT2

1 2 3 4 5

13 hlasů
40716
zhlédnutí

Svědkové zrady aneb měli jsme se bránit?

Dokument o událostech, které provázely opuštění příhraničních vojenských pevností vojáky čs. armády v době mnichovské dohody, od níž letos uplynulo 80 let.

57 min | další Dokumenty »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

Luba 29.9.2020 16:45 (!) reagovat 1 + - 0

Jediná demokracie v Evropě ...

Ti staří kluci měli pravdu. Každý tu svou :) Tři století se Češi mohli cítit "rakouskými uheráky", a Němcům ani Maďarům to vůbec nevadilo. Býti Čechoslováky Němci a Maďaři nevydrželi ani dvacet let ... a to za nesrovnatelně leších podmínek. Československo bylo obklíčeno nepřáteli - německými, maďarskými, polskými a jinými fašisty. A těch slovenských také nebylo málo. Přesto jsme přežili a byli na straně vítězů. Nebýt komunistických kolaborantů se stalinským fašismem, mohli jsme být "Švýcarskem" střední Evropy. Navzdory všem pomlouvačům, prvorepublikové Československo bylo překvapivě úspěšným státem ... hlavně díky lidem, kteří ho budovali jako humanistický a všem otevřený stát.

I Vladiimír Mouček 29.9.2020 15:58 (!) reagovat 1 + - 1

Pravda o pevnostech

Teprve v létě 1938 čs rozvědka zjistila,že Wehrmacht naszuje své útočné jednotky k průsmyku Folmava.Obrovské řástky za stavby pevností byly přednětem kšeftů za úplatky.Rozpor vlastenectví občanů a chyb i podvodů politiků.

Související