iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
9. 5. 2008
16:25 na ČT2

1 2 3 4 5

145 hlasů
21952
zhlédnutí

Tisíc let české myslivosti

Setkání sokolníků — Polesí Soutok — Děti z Karlovic

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Setkání sokolníků

  0:36 do playlistu

  Setkání sokolníků
  Za 40. mezinárodním setkáním sokolníků v Opočně, které proběhlo loni v říjnu, se ohlédneme spolu s připomínkou čtyřiceti let novodobé historie našeho sokolnictví. Průvodcem dějinami i současností tohoto "jediného oduševnělého způsobu lovu", jak napsal zakladatel vědecké ornitologie král Fridrich II. Hohenstauf, nám bude dlouholetý předseda Klubu sokolníků při Českomoravské myslivecké jednotě Václav Svoboda, známý mezi myslivci také jako mistr ve vábení snad veškeré zvěře.

 • Polesí Soutok

  8:58 do playlistu

  Polesí Soutok
  Největší oborou na našem území je jihomoravský Soutok, ležící (podle toho její název) na soutoku Moravy a Dyje a patřící pod Lesní závod Židlochovice (Lesy České republiky, s.p.) s bohatou tradicí reprezentativních honů s účastí králů a prezidentů a bohatými výřady. Kamera zachytila obyvatele obory a celého Polesí Soutok - jak chované druhy zvěře, tak další, leckdy vzácné živočichy, ale i ostatní zvláštnosti vzácných lužních lesů, o nichž v pořadu vypráví lesník a myslivec Jiří Netík.

 • Děti z Karlovic

  16:54 do playlistu

  Děti z Karlovic
  Do třetice se přeneseme na sever Moravy, do kouzelné přírody předjarních Jeseníků, a budeme sledovat vycházku kroužku mladých myslivců a ochránců přírody z Karlovic. K lásce k přírodě, její ochraně a pochopení dějů v ní i k poznání činnosti myslivců je vede jedna z žen mezi myslivci Pavla Šichová, která dlouhá léta působila v lesnictví a nyní pracuje v ekologii.

Přehrát vše

Související