iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
29. 4. 2008
20:00 na ČT2

1 2 3 4 5

173 hlasů
39898
zhlédnutí

Lebka

Kdo byl muž zavražděný při masových popravách v Katyni? Stavební inženýr z Krakova nebo lékař z Třince? Neuvěřitelný osud a pohřeb až po téměř 70 letech…

26 min | další Dokumenty »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

František Miláček 18.4.2010 3:15 (!) reagovat 3 + - 2

Díky čt za uveřejnění tohoto dokumentu.Díky za pravdu o Katyni

Jsem velmi rád, že naše televize znovu uveřejnila tento dokument. A to dokonce na čt1! Je to velmi dobře, že vychází na povrch svědectví o událostech, které se nám snažili komunističtí vládcové ze všech sil zatajit. Velmi dobře si pamatuji, jak nám ve škole (je mi 43 r.) tvrdili, že v Katyni to neudělal Stalin.... Je mi zle z toho, že jsme tomu i věřili. Díky všem lidem, kteří se nebáli a nebojí říkat pravdu.

17.4.2010 22:31 (!) reagovat 0 + - 0

Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

Marcela Smilovská 17.5.2009 22:13 (!) reagovat 6 + - 5

jedním slovem HRŮZA

Velmi by mě zajímalo co na to říkají soudruzi Remek,Ransdorf a další.Raději asi nic, protože přiznat,že propaguji zrůdnost je těžké.Škoda,že se takové pořady vysílají tak málo...Díky i za to!

Ingi Langer 1.9.2009 16:10 (!) reagovat 3 + - 2

Odpověď -

Ano, hrůzné to bezesporu je, tolik zmařených životů..... Nejsem zastánce Remka ani Ransdorfa, ale nemáte pocit, že tu pletete dohromady poněkud odlišné věci.......?

Cizinec 31.10.2009 22:12 (!) reagovat 2 + - 2

Normální, to se jen kácel les a létaly třísky

Ani bych neřekl soudruhu. Kdyby se znova dostali komunisté k moci, budou nutně dělat to co už dělali, jinak by se u moci neudržely.Nad zločiny Německých nacisti, většínou vymýášlených (spáchaných) po vfálce se skzučí už přes sedmdesát roku, jen bolševické zločiny se zamlčují.

Korko 17.4.2010 22:28 (!) reagovat 3 + - 1

Ve jménu ideologie kterou jmenovaní páni prosazují byly spáchány strašlivé zločiny. Co na tom nechápete, člověče?

Jiří 7.10.2012 19:57 (!) reagovat 1 + - 0

Katyň

Opravdu zde mícháte hrušky s jablky. Jsou ideologie a ideologie a také náboženství a cokoliv podobného v čeho jméně se za nejrůznějších i rádoby nejlepších pohnutek páchaly největší zvěrstva. Vztahy mezi Poláky a Rusy byly po staletí velice komlikované a toto se odráželo i do vztahů a opatřením vedeném vůči vojákům a zajatcům v těchto konfliktech. Brutalita byla na obou stranách. Naposledy to provedli Rusové Polákům v Katyni. Bylo to zřejmě bezpečnostní opatření, které se jim v tehdejší politické atmosféře zdálo nezbytné. Historie ukázala, že se jednalo o naprosto zavrženíhodný, brutální a zbytečný čin. Nebyli jediní kdo však páchali podobná zvěrstva. Po celém světě jsou desetitisíce hromadných hrobů, ve kterých leží statisíce lidí, kteří někomu nějak vadili i když v podstatě byli neškodní.

Související