iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
5. 6. 2013
22:55 na ČT2

1 2 3 4 5

14 hlasů
9538
zhlédnutí

Artmix

Biennale Arte 2013 — Všechno je na beton — Vnitřní okruh — Patrik Hábl

52 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

  • 55. Bienále současného umění v Benátkách

    1:11 do playlistu

    55. Bienále současného umění v Benátkách
    Podíváme se na světové trendy v umění a samozřejmě i do Česko-slovenského pavilonu, kde letos je na řadě slovenská tvorba. Byl vybrán projekt Stále to isté miesto, jehož tvůrci jsou Petra Feriancová a Zbyněk Baladrán. To, že v umění nejsou rozhodující národnostní hranice, dokládá i německý pavilon, v němž za tuto zemi vystavuje i světoznámý čínský umělec Aj Wej-wej.

  • Křik paviánů

    23:11 do playlistu

    Křik paviánů
    Jiří David ke své výstavě lapidárně říká: „Své první betonové obrazy, tedy reálný beton nanášený prostou zednickou technikou na nenašepsovaném, bavlněném malířském plátně, jsem uskutečnil v roce 1994. V roce 2011–2012 jsem se k tématu betonu na holém malířském plátně vědomě navrátil.“

  • Vnitřní okruh v současné fotografii (GHMP)

    29:06 do playlistu

    Vnitřní okruh v současné fotografii (GHMP)
    Kurátor Vladimír Birgus pojal téma vnitřní okruh jako autorské sebereflexe, reflexe rodiny, nejbližších lidí a věcí. Zatímco v západoevropské, americké či japonské fotografii mnozí autoři už dlouho ve svých dílech ukazují i ty nejintimnější chvíle svého života, v české fotografii se až na malé výjimky takovéto záběry donedávna příliš neobjevovaly.

  • Patrik Hábl

    37:54 do playlistu

    Patrik Hábl
    Patrik Hábl patří ke generaci vstupující na výtvarnou scénu na přelomu tisíciletí. Hlavním tématem a inspirací je pro autora krajina, ovšem krajina spíše tušená, abstraktní. I když se tématicky zabývá nadčasovými motivy, je pro něho typická touha po experimentu. Barvu na plátno stříká, lije, nechává ji stékat, nanesenou malbu vymývá, nechává ji zamrzat, nebo naopak vysychat na slunci. Pracuje i s otisky a výjimečně malbu vrství. Samu malbu nechává spoluutvářet výsledný obraz a sám se stává jakýmsi médiem.

  • Artmix a co my?

Přehrát vše

Související