iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
10. 4. 2013
23:50 na ČT2

1 2 3 4 5

8 hlasů
5551
zhlédnutí

Artmix

Rytmy, pohyb, světlo a nové divadlo v Brně — Radek Kratina v GMHP — Zdeněk Ziegler v Síni slávy — Portrét: Daniel Pitín

51 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Rytmy, pohyb, světlo a nové divadlo v Brně

  1:16 do playlistu

  Rytmy, pohyb, světlo a nové divadlo v Brně
  Impulsy futurismu v českém umění zachycuje výstava v Moravské galerii v Brně. Mapuje, odkud do českého umění v první třetině minulého století přišel motiv pohybu, rytmu a dynamiky. Vedle výtvarného umění ukazuje i různá technická řešení - optické přístroje, chronofotografie či film. Jak se tyto tendence projevily v architektuře, probereme s historikem a teoretikem umění a architektury Rostislavem Šváchou. A pokud jde o současnost, zeptáme se, čím ho okouzlilo nové brněnské Divadlo na Orlí od architektů Pavla Rady a Milana Raka.

 • Divadlo na Orlí
 • Radek Kratina v GMHP

  17:00 do playlistu

  Radek Kratina v GMHP
  Tvorbu Radka Kratiny charakterizuje na jedné straně racionalita, smysl pro geometrii a konstrukci formy, na straně druhé všudypřítomný prvek nezávazné hry, obsažené v principu variability jeho prací. Téměř tři desetiletí je Kratina rozvíjel v nesčíslných variantách, které v devadesátých letech vyústily do prostorových vertikálních soch-objektů. Právě princip proměny řadí Kratinovu tvorbu do širšího rámce kinetismu.

 • Zdeněk Ziegler v Síni slávy

  25:05 do playlistu

  Zdeněk Ziegler v Síni slávy
  Síň slávy českého designu má dalšího člena. K Janu Kaplickému, Stanislavu Lachmanovi či René Roubíčkoví přibyl nově grafický designér Zdeněk Ziegler, který vytvořil řadu výrazných plakátů, známek či knižních podob. Projdeme s ním jeho nejznámější díla, která označuje za mezníky své tvorby.

 • Daniel Pitín

  35:08 do playlistu

  Daniel Pitín
  S mladým absolventem pražské Akademie výtvarných umění jsme natáčeli v době, kdy můžete vidět jeho tvorbu i v Galerii Rudolfinum. Virtuózně namalované obrazy svědčí o autorově talentu, kterého si v poslední době všimli i zahraniční galeristé. Daniel Pitín je jednou z velkých nadějí současné malířské školy, která v galeriích soupeří s divácky méně přístupnými konceptuálními projekty.

 • Artmix a co my?

Přehrát vše

Související