iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
14. 2. 2013
22:35 na ČT2

1 2 3 4 5

11 hlasů
6086
zhlédnutí

Artmix

Czech Selection — Karel Malich na hradě — Czech Grand Design: Nominace 2012 — Jiří Petrbok

52 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Karel Malich na Hradě

  1:14 do playlistu

  Karel Malich na Hradě
  Jako výstavu měsíce jsme vybrali retrospektivu Karla Malicha, která bude celé jaro v Jízdárně Pražského hradu. Přes širokou škálu výrazových a výtvarných prostředků je dílo malíře, kreslíře, sochaře a grafika Karla Malicha vnitřně velmi soudržné. Prochází jím krajní citlivost k dějům vnější i vnitřní skutečnosti a osobitá symbolika, opírající se o Malichův vztah k přírodě a o intenzivní vnitřní prožitky.

 • Czech Selection

  9:16 do playlistu

  Czech Selection
  Reportáž jsme natočili z mezinárodního veletrhu životního stylu, dekorací, interiérů, bydlení a designu v Paříži. Výstavní kolekce Czech Selection se účastní Maison et Objet již počtvrté a odráží změny, které se v českém prostředí pomalu vytváří v pohledu na nestandardní designové počiny.

 • Krajina s roštím Adama Holého
 • 3x výstavy v Praze
 • Jiří Petrbok

  37:43 do playlistu

  Jiří Petrbok
  Portrét malíře Jiřího Petrboka představuje jeho tvorbu, v níž se prolíná imaginace a předmětné formy. Je to obrazotvornost, která modeluje výslednou podobu figur. Lidské postavy jsou autorovi především podivným vytěsněným elementem, který se – vyhozen oknem – vrací dveřmi. Jsou to fantómy povstávající z šedé zóny podvědomí. To vše zlehčuje Petrbok vytříbeným situačním humorem založeným na pohybové neobratnosti jednatelů nebo trapnosti nenadálých setkání – něčeho s něčím.

 • A co my?

Přehrát vše

Související