iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
18. 6. 2011
22:20 na ČT2

1 2 3 4 5

16 hlasů
10476
zhlédnutí

Artmix

Výstava měsíce: Prague Biennale — Portrét: Vítěz Grand Prix architektů 2011 — Fenomén: 54. bienále v Benátkách a Spící město Dominika Langa

51 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Fenomén: 54. bienále v Benátkách a Spící město Dominika Langa

  0:50 do playlistu

  Fenomén: 54. bienále v Benátkách a Spící město Dominika Langa
  FENOMÉN nás zavede do Benátek na nejslavnější umělecký festival - 54. ročník La Biennale di Venezia. Výstavní centrum je v Arsenálu a Giardini, ale výtvarné objekty zdobí celé město. V letošním roce se koná od 4. června do 27. listopadu a sjedou se sem jako každý rok umělecké špičky světa. Naši a Slovenskou republiku reprezentuje 31letý konceptuální umělec Dominik Lang se svým Spícím městem. Vystavovat bude upravené sochy svého otce Jiřího Langa. Deformované a zasazené do nových souvislostí mají evokovat nedávnou historii Československa, především pak uměleckou šeď 50. a 60. let. V Benátkách si prohlédneme expozice i našich dalších výtvarníků Federica Díaze a Magdalény Jetelové.

 • Artfór: Vytuněný strom

  28:29 do playlistu

  Artfór: Vytuněný strom
  ARTFÓR je se studentem VŠUP Janem Martincem, který použil staré auto na parkovišti jako kořenáč pro strom a dokumentoval pak reakce médií i kolemjdoucích.

 • Artipy
 • Portrét: Vítěz Grand Prix architektů 2011

  38:00 do playlistu

  Portrét: Vítěz Grand Prix architektů 2011
  Osobností do rubriky PORTRÉT je tentokrát přední český sklářský sochař Marian Karel, který převzal na Grand Prix architektů cenu v kategorii architektonický design, drobná architektura a výtvarné dílo v architektuře za Bránu času a Historiogram v Chebu.

 • Artmix a co my?

Přehrát vše

Související