iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
12. 10. 2021
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
1760
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zdražování energií

  1:01 do playlistu

  Zdražování energií
  Na rekordní úroveň se v posledních týdnech vyšplhaly ceny zemního plynu a elektřiny. Pro společnosti v regionu to znamená zvyšování ceny produktů, pro domácnosti pak vyšší výdaje za spotřebu. Firmy začínají zvažovat alternativní zdroje energie.

 • Zdražování energií

  3:33 do playlistu

  Zdražování energií
  Živě Daniel Stavárek, děkan, OPF, Slezská univerzita v Opavě.

 • Ústup levice ve volbách

  6:36 do playlistu

  Ústup levice ve volbách
  Do Poslanecké sněmovny se nedostanou dvě tradiční strany. Sociální demokraté a komunisté. Tyto partaje přitom měly v Moravskoslezském i Olomouckém kraji v minulosti silnou základnu voličů. Lídři po volbách uvažují, co dál.

 • Vysouvání mostu přes Moravu končí

  9:04 do playlistu

  Vysouvání mostu přes Moravu končí
  290 tun těžký a 55 metrů dlouhý. Parametry mostu, který dopoledne spojil dva břehy řeky Moravy na Masarykově třídě v Olomouci. Rejnok – jak se mostu přezdívá kvůli jeho tvaru – začali dělníci nasouvat nad vodu minulou středu. Využili k tomu ocelové kolejnice, po kterých před sebou konstrukci tlačily dva hydraulické písty. Jde o druhou část mostu, ta první překlenula řeku v minulém roce.

 • Horší sezóna zdraží med

  10:11 do playlistu

  Horší sezóna zdraží med
  Včelařům pomalu končí letošní sezóna. Ta byla ve znamení ne úplně příznivého počasí, většího množství škůdců a s tím spojeného úbytku včel. Medu je tedy málo. Lidé si za něj připlatí. Ceny vzrostly oproti loňsku zhruba o desetinu.

 • Ozdravné pobyty dětí

  12:42 do playlistu

  Ozdravné pobyty dětí
  Na pět set dětí z Přerova pojede během října do Jeseníků a do Beskyd nadýchat se čerstvého vzduchu. Žáci do hor vyrazí po roční covidové pauze. Vedením škol se podařilo získat dotace z Ministerstva životního prostředí. Uspěla i proto, že Přerov patří dlouhodobě k lokalitám se špatným ovzduším.

 • Výrazný nárůst počtu nakažených

  14:40 do playlistu

  Výrazný nárůst počtu nakažených
  Živě Kristýna Prokešová, redaktorka ČT.

 • Veletrh pracovních příležitostí Kariéra+

  17:45 do playlistu

  Veletrh pracovních příležitostí Kariéra+
  Více než 60 vystavovatelů a přes 150 personalistů a odborníků se účastní veletrhu pracovních příležitostí Kariéra+. Studentům pomáhají například sestavit kvalitní životopis nebo si zkusit pracovní pohovor.

 • Muž vykrádal školy a úřady

  18:49 do playlistu

  Muž vykrádal školy a úřady
  Ke dvanácti vloupáním v Ostravě se policistům přiznal 33letý recidivista. Většinou si vybíral mateřské, základní a střední školy. Vloupal se ale také k dobrovolným hasičům a obecním policistům, kterým ukradl služební auto a vysílačky. V případě odsouzení obviněnému hrozí pět let vězení.

 • 16 let vězení za vraždu

  20:53 do playlistu

  16 let vězení za vraždu
  16 let vězení se zvýšenou ostrahou a 800 tisíc korun pro manžela zavražděné ženy uložil Krajský soud v Ostravě Lubomíru Gavendovi, který - jak jsme včera informovali - loni uškrtil svou milenku kvůli penězům. Rozsudek je pravomocný, odsouzený ani státní zástupce se neodvolali. Dnešní zprávu přinesl server iDNES.

 • Festival Kukačka v ulicích

  21:37 do playlistu

  Festival Kukačka v ulicích
  Před ostravským obchodním centrem Nová Karolina stojí nastartovaný vůz. Ozývá se z něj promluva o apokalyptické budoucnosti. Na pěší zónu ho umístili Rafani. Umělecká skupina se tak připojila k festivalu Kukačka, který už devátým rokem přináší umění do ulic Ostravy.

Přehrát vše

Související